VI Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym

Dodał
Aktualizacja: czerwiec 6, 2014
tauron_cup_2014_028

W Krakowie 31.05.2014 po raz kolejny odbyły sie Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym. Szósta już edycja imprezy zgromadziła masę uczestników reprezentujących firmy energetyczne z całej Polski. Organizatorem imprezy było TKKF Ognisko „Energia” przy TAURON Dystrybucja S.A.

W zawodach wystartowało ogólnie 1600 zawodników (w ramach Skandia Maraton Lang Team w Krakowie – głównym organizatorem maratonu kolarskiego był LANGTEAM) z czego 142 uczestników, reprezentujących 37 firm energetycznych (w tym 8 pań), startowało w VI Mistrzostwach Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB. Zawodnicy podzieleni byli ze względu na kryterium płci i wieku na różne kategorie i startowali na różnych dystansach: mini (22 km.), medio (61 km.) i grand fondo (88 km).

Pogoda w czasie zawodów dopisywała, gdyż w czasie kolarskiej rywalizacji energetyków cały czas świeciło słońce. Trasy nie były długie, jednak ze względów technicznych dosyć wymagające. Nowością był odwrócony w stosunku do ubiegłych lat kierunek ich pokonywania. W czasie imprezy nie zabrakło debiutantów. Warto także podkreślić, iż podczas maratonu rowerowego startowały rodziny (ojcowie i synowie oraz małżeństwa),  często uzyskując znakomite wyniki. Przykładowo dwaj reprezentanci Kopalni Janina (Grupa TAURON)  – Krzysztof i Adrian Szczepina (ojciec i syn) –zajęli pierwsze (Krzysztof) i  drugie (Adrian) miejsce na swoich dystansach, natomiast Tadeusz Mycek z ECO Tarnobrzeg uzyskał pierwsze miejsce (zarówno w klasyfikacji Skandii jak i MPE), a jego syn Sławomir uplasował się na trzecim miejscu zawodów.

Wśród kobiet po raz trzeci zwyciężyła  Anna Tkocz reprezentująca „Energoprojekt-Katowice” S.A. pokonując Joannę Majewską z PGE Obrót, obie Panie klasyfikowane były na podium również w klasyfikacji Skandii. W wyścigu mężczyzn brał udział Tomasz Sodowski z Elektrowni Chorzów, który po raz kolejny (od początku Mistrzostw!) wygrał swoją kategorie wiekową.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna PGE Dystrybucja S.A. (najliczniejsza po gospodarzach ekipa), za którą uplasowało się RAFAKO S.A. i TAURON Wydobycie S.A. Zakład Górniczy Janina.  Nagrody i upominki dla uczestników ufundowane były przez sponsorów Mistrzostw, w trakcie ceremonii nagradzania puchary, medale, dyplomy i nagrody wręczali szefowie marketingu TAURON Polska Energia S.A i Rafako S.A – Paweł Gniadek i Piotr Karaś. Głównym partnerem Mistrzostw była firma TAURON Polska Energia, sponsorami: RAFAKO Grupa PBG (główny sponsor), „Energoprojekt – Katowice S.A. oraz MPEC S.A. w Krakowie. Patronat medialny nad Mistrzostwami sprawował portal Nowa Energia.