VIII Ogólnopolski Turniej Eneregtyków Par Deblowych w Tenisie

Dodał
Aktualizacja: listopad 16, 2011
img_4022

img_4022

VIII  Ogólnopolski Turniej Energetyków Par Deblowych  w Tenisie Ziemnym o Puchar Prezesa PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA odbył się na Miejskich Kortach Tenisowych  w Bełchatowie w dniach 4 – 5 czerwca.

Była to już kolejna edycja cyklu, corocznie odbywającego się od 2004 roku. Impreza zostala zorganizowana przy udziale Sekcji Tenisa Ziemnego Towarzystwa Sportu i Rekreacji Jupiter przy Elektrowni Bełchatów oraz dzięki wsparciu sponsorów:

oraz zaproszeni goście.

W Turnieju wystartowało ponad 50-ciu  zawodników reprezentujących sektor energetyczny z całego kraju. Reprezentowanych było 20 spółek i oddziałów firm energetycznych:

– Eltur-Serwis Sp. z o.o.

Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: do 45 roku życia i powyżej 45 lat.

W kategorii do 45 lat najlepsi byli Maciej Ciesielski i Dariusz Dzięcioł z PEC w Gnieźnie.

Za nimi kolejno na drugiej pozycji stanęli Wiesław Borys i Tomasz Augustyn z Południowego Koncernu Energetycznego z Katowic, a  trzecie miejsce zajęli – Zenon Mitka Eltur-Wapore i Piotr Jackowiak z Eltur Serwis z Bogatyni.

W kategorii powyżej 45 lat zwyciężyli Zbigniew Maruszak i Arkadiusz Wojtala z PGE GiEK SA Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów. Za nimi kolejno na drugiej pozycji uplasowali się Lesław Sobik i Marian Madaj z Elektrowni Rybnik S.A., trzecie miejsce zajęli natomiast Waldemar Nowatkowski z PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów i Krzysztof Lekki z Elbis Sp. z.o.o.

Wyróżniony i nagrodzony statuetką został również  najstarszy uczestnik turnieju Marian Madaj z UTEX przy Elektrowni Rybnik.

Z inicjatywy zawodników rozegrany został pokazowy set zwycięzców obu kategorii. W tej rywalizacji lepsi okazali się młodsi, gdyż para Maciej Ciesielski i Dariusz Dzięcioł pokonali 7/5 parę Zbigniew Maruszak i Arkadiusz Wojtala.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez sponsora tytularnego Prezesa PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Puchary wręczali: Maciej Kwapisz Dyrektor ds. Finansowych Elektrowni Bełchatów, Ewelina Otręba przedstawiciel Prezydenta Miasta Bełchatów oraz Zbigniew Płaza Prezes TSiR „JUPITER” Oprócz pucharów dla najlepszych, wszyscy zawodnicy otrzymali upominki.