XI Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie

Dodał
Aktualizacja: październik 5, 2011
ximpe_halowytenis2011_141.sized

W dniach 29-30 września br. odbyły się XI Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie Ziemnym pod patronatem Federacji Sportowej Energetyk, a których organizatorem było Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne „ELEKTRO” działające przy Tauron Wytwarzanie S.A. Oddział Elektrowni Łaziska.

Impreza rozgrywana była w ośrodku sportowym „Tenis Sport Center” w Gliwicach. W turnieju wystartowało 28 zawodników, którzy reprezentowali następujące przedsiębiorstwa i instytucje: Tauron Wytwarzanie, Tauron Wytwarzanie Oddział Elektrownia Jaworzno, Tauron Wytwarzanie Oddział Elektrownia Łaziska, Tauron Wytwarzanie Oddział Elektrownia Halemba, ENERGA Hydro Gdańsk, Elektrownia Rybnik, Tauron Sprzedaż Legnica, Elektrociepłownia Chorzów, Tauron Dystrybucja Oddział we Wrocławiu, Tauron Dystrybucja Oddział w Krakowie, PGE Dystrybucja Oddział Zamość, ENERGA Dystrybucja Wschód Oddział Płock, ENERGA Elektrownie Ostrołęka, ELTUR Serwis Bogatynia, Jastrzębska Spółka Węglowa JASMOS, Elektrociepłownia Tychy oraz Stowarzyszenie Sportowo Kulturalne „ELEKTRO”.

Tenisistów podzielono na 4 grupy, do których z góry przydzielono najlepszych zawodników z ubiegłorocznych Mistrzostw. Mecze grupowe (eliminacyjne) rozgrywano do jednego wygranego seta systemem „każdy z każdym”. Mecze pucharowe natomiast rozgrywano do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w gemach, w przypadku konieczności rozgrywania 3 seta – grano tylko tie-break do siedmiu punktów.

W finałowym meczu Mistrzostw, (które rozgrywano od wyniku 0:0) spotkali się Wojciech Chocholski (PGE Dystrybucja Wschód Oddział Płock) z Adamem Umnickim (Tauron S.A. Sprzedaż). Mecz po „kreczu” w drugim secie na skutek doznanej kontuzji Wojciecha Chocholskiego wygrał Adam Umnicki uzyskując tym samym tytuł Mistrza Polski XI Halowych Mistrzostw Polski Energetyków w Tenisie Ziemnym. Wszyscy uczestniczy otrzymali od organizatora symboliczne pamiątki, a pierwsza ósemka zawodników turnieju otrzymała dodatkowo nagrody rzeczowe, trofea sportowe, a także dyplomy.

Tytułem konkluzji należy powiedzieć, że, XI Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier. Sponsorem imprezy były firmy PRONOVUM, Fundacja Pracownicza PRO-EKO, LensMed, VIRMAN oraz Geopomiar.

pdf_60x60Wyniki fazy pucharowej

pdf_60x60Pełna klasyfikacja indywidualna