XXVII Mistrzostwa Polski Energetyków w Wędkarstwie Spławikowym

Dodał
Aktualizacja: wrzesień 29, 2017
22068805_1153871718046476_573551551_o

W dniach 8-10.09.2017 r. na Zalewie Rybnickim zorganizowano XXVII Mistrzostwa Polski Energetyków w Wędkarstwie Spławikowym. Organizatorem imprezy było Towarzystwo Sportowe „Kuźnia” Rybnik (głównym koordynatorem i przedstawicielem tej organizacji był obecny na miejscu Mirosław Białowąs), natomiast patronat organizacyjny sprawowała Federacja Sportowa „Energetyk” oraz Polski Związek Wędkarski. W zawodach brało udział 9 drużyn. Rywalizację drużynową wygrała ekipa Rafako Racibórz, kolejne miejsce zajęła drużyna Elektrownia Adamów, a na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa ENEA Wytwarzanie sp. z o.o. (Kozienice). Mistrzostwa rozpoczęły się w sobotę 09.09 z samego rana, a zakończyły w dniu 10.09 w godzinach popołudniowych. Podczas ceremonii dekoracji, która odbyła się w niedziele ok g. 16 wyróżniono nie tylko 3 ww. najlepsze drużyny, ale również pozostałe – poprzez wręczenie pamiątkowych statuetek i medali uczestnictwa. Dodatkowo najlepszym zawodnikom wręczono nagrody, a ponadto przygotowano dwa okazałe puchary ufundowane przez Polski Związek Wędkarski przyznane za złowienie największej ryby dla Waldemara Brzezińskiego z Konina oraz za najmniejszą rybę dla Anny Sulka z Kuźni Rybnik. Federacje Sportową „Energetyk” reprezentował na zawodach Dyrektor Biura Zarządu Federacji Sportowej „Energetyk” – Łukasz Bigoszewski.