LIII Ogólnopolski Rejs Żeglarski Energetyków

Dodał
Aktualizacja: wrzesień 23, 2015
Zdjecie0119

53 Ogólnopolski Rejs Żeglarski Energetyków organizowany przez Veolię Energię Łódź SA (dawniej Dalkia) , przy współudziale Rady Głównej Federacji Sportowej “ENERGETYK”, odbył się w dniach od 18.07 do 1.08. 2015 r. w centralnej i południowej części Wielkich Jezior Mazurskich.

W rejsie wzięło udział 87 uczestników – pracowników energetyki z rodzinami, na 18 jachtach.
Reprezentowali oni polską energetykę, a najliczniej Lubliniec, Łódź, Szczecin.
Sprzęt, na którym pływali był, podobnie jak w ubiegłym roku w bardzo dobrym stanie.
Wyczarterowany został w tej samej wypożyczalni, co w kilku ostatnich latach i przy której usługach prawdopodobnie pozostaniemy, jeśli oczywiście jakość jej usług nie spadnie drastycznie.
Rejs przebiegł planowo i sprawnie , bez wypadków i incydentów; odbyły się wszystkie zaplanowane imprezy i konkursy : piosenki żeglarskiej dla dorosłych i dla dzieci, fotograficzny, wybór „Kapitana Rejsu”, i oczywiście najważniejszy: III – etapowe regaty żeglarskie w których I miejsce zajęła załoga kpt. W. Szelągowskiego ze Słupska, II miejsce załoga kpt. E. Boreckiego z Lublińca, a III miejsce załoga kpt. P. Majchrowskiego z Łodzi .
Zwycięzcy konkursów i regat otrzymali cenne nagrody.
Odbył się również żeglarski chrzest – Neptunalia, w czasie którego do grona żeglarzy przyjęto 14 adeptów żeglarstwa.
Pogoda była w tym roku typowo żeglarska :było sporo wiatru, słońce, mało deszczu.
Niestety, w zw. z suszą poziom wody w jeziorach był w tym roku wyjątkowo niski, więc kilka razy zmuszeni byliśmy zmieniać docelowe biwaki, ale udało się pokonać zaplanowaną trasę.
W trakcie rejsu odwiedził nas przedstawiciel Veolii, Dyrektor ds. Społecznych, Członek Zarządu Wiesław Koc, który wziął udział w zabawie i uroczystym ognisku z grogiem.
Reasumując uważamy, że rejs był bardzo udany i również zdaniem uczestników ze względu na jego walory turystyczne, krajoznawcze, szkoleniowe i integrujące środowisko energetyków należy kontynuować jego organizację.

Galeria zdjęć: