IX Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu

Dodał
Aktualizacja: listopad 16, 2017
bowling-237905_1920

Od 8 do 10 listopada br. w kręgielni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych rozgrywane były IX Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu. Bezpośrednim organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Sportowo – Kulturalne Elektro, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Aleksander Wyra – Burmistrz Miasta Łaziska Górne.

W zawodach uczestniczyło 42 zawodników, którzy reprezentowali łącznie 8 firm z branży energetycznej (EDF Polska Oddział Wybrzeże, EDF Polska Oddział Rybnik, PGE Dystrybucja Oddział Łódź, Fundacja EDF Rybnik, PKP Energetyka, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wytwarzanie oraz gospodarze – Stowarzyszenie Sportowo – Kulturalne Elektro) i byli przydzieleni do jednej z trzech kategorii: open kobiet oraz mężczyzn M1 i M2. Zawodnicy rywalizowali na 6 torach bowlingowych.

W pierwszym dniu rozgrywek przeprowadzone zostały gry eliminacyjne składające się z gier porannych (3 pełne gry) oraz wieczorne (3 pełne gry) przy ultrafioletowym świetle. Drugiego dnia rozgrywek miały miejsce gry finałowe do których awansowało najlepszych  10 zawodników z poszczególnych kategorii.

Wśród kobiet na pierwszym miejscu znalazła się reprezentująca gospodarzy Iwona Wojtas (uzyskała ona również największa liczbę punktów w jednej grze – 218), a za nią kolejno uplasowały się reprezentantki TAURON Wytwarzanie S.A.: Aleksandra Gonsior Śleziona oraz Magdalena Starczyk.

W młodszej kategorii wśród panów (M1) zwyciężył Artur Stabik (uzyskał on także największa liczbę punktów w jednej pełnej – 279), drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny TAURON Wytwarzanie – Ireneusz Wanczura, a trzecie reprezentujący TAURON Obsługa Klienta – Paweł Kubiś.

W kategorii M2 pewnie zwyciężył Jerzy Lidzbarski z EDF Oddział Wybrzeże. Drugie miejsce zajął Jarosła Załoga z TAURON Obsługa Klienta, a najniższym stopniu podium uplasował się – Roman Węglorz z PKP Energetyka. Warto podkreślić, że w tej kategorii była nieduża różnica punktów między zawodnikami z miejsc 2 – 5, a szczególnie między 3 a 5 miejscem, w tym ostatnim  przypadku odpowiednio 2 punkty różnicy między 3 i 4 miejscem i 3 punkty różnicy między 3 a 5 lokatą.

QW klasyfikacji drużynowej (liczono wszystkie punkty pięciu najlepszych zawodników jednej drużyny uzyskanych w grach eliminacyjnych) zdecydowanie zwyciężyła ekipa TAURON Wytwarzanie, 2 miejsce zajęła ekipa Stowarzyszenie Sportowo – Kulturalne Elektro, a 3-cie miejsce EDF Polska Oddział Rybnik

Warto zaszczyć, że zarówno wśród pan jak i wśród panów w klasyfikacji największej ilości punktów uzyskanych w jednej pełnej grze poprawiono rekordy. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali atrakcyjne trofea sportowe oraz bony wartościowe do sklepu sportowego. Tytułem podsumowania należy podkreślić, iż IX MPE w Bowlingu zakończyły się sukcesem sportowym i organizacyjnym, a zawodnicy poprzez gry i uroczysta kolację mogli się między sobą integrować.

Klasyfikacja indywidualnych miejsc 1 – 3 (o klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów gier eliminacyjnych i finałowych pomniejszona o jeden najsłabszy wynik z jednej pełnej gry):