XI Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu

Dodał
Aktualizacja: grudzień 3, 2019
XIMPE-Bowling-2019 (12)

W dniach od 6 do 8 listopada 2019 r. w kręgielni Retro Bowling Club w Bielsku Białej odbyły się XI Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu organizowane przez Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro. Do zawodów przystąpiło 40 zawodników reprezentujących łącznie 7 firm z branży energetycznej (PGE Energia Ciepła Oddział Gdańsk, PGE Energia Ciepła Oddział Rybnik, Fundacja PGE Energia Ciepła, TAURON Ciepło, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wytwarzanie oraz gospodarze Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro), którzy zostali przydzieleni do jednej z trzech kategorii: open kobiet oraz mężczyzn M1 i M2. Zawodnicy mieli do dyspozycji 8 torów bowlingowych.

W pierwszym dniu zawodów przeprowadzone zostały gry eliminacyjne, na które składały się rozgrywki poranne (4 pełne gry) i wieczorne (3 pełne gry) przy ultrafioletowym świetle. W kategorii Open kobiet na pierwszym miejscu znalazła się zawodniczka reprezentująca TAURON Wytwarzanie S.A. – Magdalena Starczyk. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się Grażyna Mikuta (PGE Energia Ciepła Oddział Gdańsk) oraz Teresa Kalfa (TAURON Wytwarzanie S.A.).

W kategorii panów M-2 pierwsze miejsce zajął Ireneusz Wanczura (TAURON Wytwarzanie), za którym na podium uplasowali się kolejno Zbigniew Kosiec (Fundacja PGE Energia Ciepła),a następnie Jerzy Szlezinger (Fundacja PGE Energia Ciepła).

W kategorii panów M-1 pewnie zwyciężył Krzysztof Wywrot (PGE Energia Ciepła Oddział Rybnik) notując przy tej okazji największą (256) liczbę punktów w jednej pełnej grze. Drugie miejsce zajął Artur Stabik (TAURON Wytwarzanie), natomiast trzecie Christopher Naprawca (Fundacja PGE Energia Ciepła).

W klasyfikacji drużynowej, w której były liczone wszystkie punkty pięciu najlepszych zawodników jednej drużyny uzyskanych w grach eliminacyjnych. Na miejscu pierwszym ekipa TAURON Wytwarzanie S.A. Miejsce drugie przypadło zawodnikom Fundacji PGE Energia Ciepła. Miejsce trzecie dla PGE Energia Ciepła Oddział Rybnik.

Wszyscy uczestniczy Mistrzostw otrzymali zestaw upominków – koszulki pamiątkowe, a najlepsi zawodnicy – trofea sportowe i karty upominkowe. Podsumowując, XI Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier.

Relacja wraz z wynikami dostępna jest także na stronie internetowej organizatora imprezy (link):