L Ogólnopolski Rejs Żeglarski Energetyków

Dodał
Aktualizacja: listopad 30, 2012
_dsc0913

_dsc0913

W dniach 21.07 – 04.08.2012 roku odbył się L Jubileuszowy Ogólnopolski Rejs Żeglarski Energetyków. W imprezie udział wzięło 105 osób z zakładów energetycznych z całej Polski. Rejs odbył się w centralnej i północnej części Wielkich Jezior Mazurskich.

Impreza była dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki RP. Zawody były organizowane przez Federację Sportową „Energetyk” przy współudziale DALKII Łódź SA. Uczestnicy zawodów korzystali z 21 jachtów, najliczniejsze ekipy wystawiły: Lubliniec, Łódź, Szczecin i Bielsko Biała.

Sprzęt, na którym pływali żeglarze był, podobnie jak w ubiegłym roku w bardzo dobrym stanie, wyczarterowany z tej samej co w ubiegłych latach wypożyczalni. Rejs przebiegał planowo i sprawnie, bez wypadków i incydentów, odbyły się wszystkie zaplanowane imprezy i konkursy: piosenki żeglarskiej dla dorosłych i dla dzieci, fotograficzny, wybór „Kapitana Rejsu”, kilka zabaw dla dzieci  i oczywiście najważniejsze – regaty żeglarskie.

Pogoda w czasie zawodów zmieniała się od flauty i upałów, po ulewy aż do sztormu. W czasie rejsu odbył się żeglarski chrzest – Neptunalia, w czasie którego przyjęto 22 nowych żeglarzy. Zwycięzcy konkursów i regat otrzymali cenne nagrody.

Zawody swoją obecnością zaszczycili: przedstawiciel SEP-u (fundatora pucharów dla zwycięzców regat) – Sekretarz Generalny – Andrzej Boroń, członek Zarządu DALKIA Łódź SA – Jarosław Górnik oraz członek Zarządu Federacji Sportowej „Energetyk” – Henryk Chrobak, który w imieniu Federacji wręczył organizatorom odznaczenia z okazji jubileuszu rejsu. Goście uczestniczyli w uroczystym wieczorze żeglarskim na biwaku, połączonym z zabawą przy ognisku i degustacją żeglarskiego grogu nad jeziorem Kisajno.

W konkluzji należy stwierdzić, iż rejs był bardzo udany, również w ocenie jego uczestników, co sprawia, iż będzie on kontynuowany w najbliższych latach.

Galeria zdjęć: