LI Ogólnopolski Górski Rajd Pieszy Energetyków

Dodał
Aktualizacja: październik 29, 2012
beskid maly 133

beskid maly 133

Od 30 września 2012 roku w Beskidzie Małym i Przełęczy Kocierskiej blisko 60 energetyków z całej Polski uczestniczyło w LI Ogólnopolskim Górskim Pieszym Rajdzie Energetyków. Bazą rajdu był wspaniale rozbudowany i nowoczesny Hotel&SPA Kocierz.

Impreza była dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki RP. W pierwszym dniu rajdu nastąpił przyjazd uczestników, którzy po zakwaterowaniu odbyli spacer po najbliższej okolicy. Po obiadokolacji nastąpiło spotkanie z organizatorami rajdu – przedstawicielami Federacji Sportowej „Energetyk”. Komandor Rajdu, Wiceprezes Federacji Sportowej „Energetyk”  – Marek Wardziak omówił plan działania, a także wręczył znaczki i pamiątki rajdowe wszystkim uczestnikom. W poniedziałek , zgodnie z wcześniej zaplanowanym  porządkiem imprezy drużyny rajdowe podzielone na dwie trasy ruszyły na szlak. Pierwsza trasa przebiegała z Przełęczy Kocierskiej na Górę Żar do Porąbki, a druga czerwonym najpiękniejszym szlakiem Beskidu Małego z Przełęczy Kocierskiej przez potrójną, Łamana Skałę i Leskowiec, z którego można było zaobserwować wspaniałą panoramę Beskidów, Gorców, a nawet Tatr. Popołudniu po odpoczynku w schronisku pod Groniem Jana Pawła II drużyny „Harnasi” z Konina i Koła PTTK nr 16 z Jaworzna  zeszły do Rzyk Jagódek, skąd zostały one przetransportowane do bazy rajdu. Tego dnia wieczorem uczestnicy rajdu integrowali się przy dźwiękach piosenek z gitarą.

W drugim dniu doszło do zamiany tras. Pierwsza w której uczestniczyli piechurzy m.in. z: Rotoru Lublin, SEJSA Jastrzębia, TAURON Dystrybucji Kraków i Ogniska TKKF EC „Energetyk” przy ZE Zielona Góra wiodła do Łamanej Skały. Druga grupa uczestników rajdu udała się do Międzybrodzia Żywieckiego, gdzie dostała się na Górę Żar, na której znajdował się zbiornik górny elektrowni wodnej szczytowo-pompowej Porąbka-Żar. Trasa dalej wiodła przez Grapy na Przełęcz Kocierską. Tego samego dnia uczestnicy rajdu bawili się Klubie K-2.

W środę od rana padał deszcz, dlatego też uczestnicy rajdu zamiast udać się w góry zaczęli korzystać  z bogatej infrastruktury Hotelu&SPA Kocierz. Około południa nastąpiła poprawa pogody, co umożliwiło piechurom wyjście na szlak wokół przełęczy.

Następnego dnia dla ambitnych przewidziano trasę zielonym szlakiem z Targoszowa przez Mładą Horę Gibasówkę na Przełęcz Kocierską. Dodatkowa atrakcją dla zainteresowanych uczestników rajdu był wysyp wielu dorodnych grzybów jadalnych na trasie wędrówki. Wieczorem w głównej sali Hotelu&Spa Kocierz doszło do oficjalnego zakończenia LI Ogólnopolskiego Górskiego Rajdu Pieszego Energetyków. Na zakończenie rajdu nie mogło zabraknąć dla uczestników imprezy zabawy tanecznej, która była prowadzona przez profesjonalnego DJ’a.

Galeria zdjęć: