XLIX Ogólnopolski Rejs Żeglarski Energetyków

Dodał
Aktualizacja: październik 4, 2011
img_4540

img_4540

49 Ogólnopolski Rejs Żeglarski Energetyków odbył się w dniach 16.07.2011 – 30.07.2011 na centralnym i południowym akwenie Wielkich Jezior Mazurskich. Komandorem rejsu był Dariusz Pomykała, natomiast wicekomandorem Paweł Majchrowski.

W imprezie wzięło udział 85 osób żeglujących na 18 jachtach. Najliczniej reprezentowane były firmy pochodzące  Łodzi, Bielsko-Białej, Szczecina i Lublińca.

Pogoda w czasie rejsu była wyjątkowo zmienna: od gwałtownych burz, wiatrów, przez ulewy, flauty, chłody i upały. Mimo tak zmiennej pogody impreza rozgrywana była bez większych awarii i wypadków. Oprócz samych zmagań żeglarzy odbyły się także zaplanowane przedsięwzięcia: konkursy – fotograficzny i piosenki żeglarskiej, 3-etapowe regaty żeglarskie, Neptunalia czyli chrzest młodych żeglarzy, uroczysty wieczór z ogniskiem i żeglarskim napojem (grogiem) z udziałem gości rejsu – Sekretarzem Generalnym Federacji Sportowej „Energetyk” – Wiesławem Szurmiejem i Dyrektorem ds. Społecznych Dalkii Łódź SA – Jarosławem Górnikiem oraz wybór kapitana rejsu i żeglarskie wesele.

Galeria zdjęć: