Relacja z LV Ogólnopolskiego Górskiego Rajdu Pieszego Energetyków „Bieszczady 2016”

Dodał
Aktualizacja: październik 1, 2016
20160908_104552

W dniach 6 – 11.09.2016 odbył się Jubileuszowy LV Ogólnopolski Górski Rajd Pieszy Energetyków „Bieszczady 2016”. Bazą noclegową było Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjne „Bogdanka” w Kalnicy.

W imprezie łącznie udział wzięły 103 osoby reprezentujące 15 drużyn. Na tegoroczną edycje imprezy opracowano (podobnie jak w zeszłym roku) 10 tras rajdowych.

Większość uczestników rajdu do ośrodka „Bogdanka” przyjechała 6 września. Po przyjeździe   ekip około godz. 20.00 nastąpiło uroczyste otwarcie rajdu połączone z odprawą kierowników, w czasie którego każda osoba otrzymała pamiątkowe suweniry (m.in. koszulki i pamiątkowy znaczek rajdowy). Kierownicy ekip w czasie narady opracowali plan wędrówek.

Następnego dnia w środę, przy pięknej słonecznej pogodzie która trwała przez cały czas rajdu, uczestnicy  ruszyli na wybrane trasy pieszych wędrówek. Uczestników na trasach prowadzili wykwalifikowani przewodnicy Koła przewodników Bieszczadzkich.   Tegoroczny rajd poprowadzony był znanymi dla niektórych trasami rozszerzonymi i przedłużonymi lub połączonymi, ale i trasami nowymi. Na tych trasach uczestnicy poznali rzadziej odwiedzane miejsca w Bieszczadach t.j. obelisk na trój styku granic, Sine Wiry czyli przełom rzeki Wetlinki i jej ujście do Solinki, czy jeziorka Duszatyńskie.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników liczne atrakcje, oprócz wspomnianych wcześniej pamiątkowych suwenirów, wieczorami organizowano spotkania koleżeńskie przy muzyce i dyskoteki.

W sobotę wieczorem nastąpiło zamknięcie rajdu. W trakcie zakończenia imprezy wręczono ufundowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze okazjonalny puchar drużynie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, ponadto obecne na rajdzie ekipy dostały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Plakat LV Rajdu

Galeria zdjęć: