III Mistrzostwa Polski Energetyków w Kolarstwie Górskim

Dodał
Aktualizacja: wrzesień 30, 2011
mtb_2011__26

mtb_2011__26

 

171 zgłoszonych zawodniczek i zawodników, 158 którzy wystartowali, 151 sklasyfikowanych z 28 firm z całej Polski to liczby III Mistrzostw Polski Energetyków w MTB – TAURON CUP, które odbyły się na krakowskich Błoniach w niedzielę 28 sierpnia 2011 roku.

Frekwencja startujących rośnie z roku na rok potwierdzając celowość organizacji Mistrzostw w tej ciągle rozwijającej się dyscyplinie kolarstwa. Cieszy również to, że pojawiły się nowe ekipy. Mistrzostwa rozegrano w ramach ogólnopolskiego cyklu Powerade SUZUKI Bike Maraton 2011 i Krakowskiego Maratonu Rowerowego – największego w Polsce. W tym roku na starcie KMR stanęło 1400 zawodniczek i zawodników. Pogoda dopisała, nie było upalnie i co najważniejsze nie padał deszcz. Chociaż należy nadmienić, że Organizatorzy przeżyli chwile strachu z powodu wichury, która przeszła nad Krakowem w nocy poprzedzającej start… Udało się jednak naprawić zniszczenia i start odbył się bez przeszkód. Trasy na dystansach 33, 66 i prawie 100 km jak zwykle prowadziły uroczymi okolicami Krakowa o zróżnicowanej nawierzchni, z licznymi podjazdami i zjazdami co jest najbardziej lubiane przez bikerów. Zróżnicowany poziom startujących sprawiał, że różnice w uzyskiwanych czasach były dosyć spore ale przecież wielu traktuje sam start w Mistrzostwach jako przyjemność i doskonały relaks, aczkolwiek każdy z zainteresowaniem szukał siebie na wywieszanych listach z wynikami. Również atmosfera wśród zawodników staje się coraz bardziej „rodzinna” – dzięki firmowym koszulkom łatwiej się rozpoznać na trasie i nierzadko wspólnie jechać przez duże fragmenty dystansu a na mecie wspominać gdzie kogoś się wyprzedziło lub zostało wyprzedzonym. Faworyci i medaliści z poprzednich lat potwierdzili swoją klasę zajmując czołowe miejsca. Trzeci tytuł z rzędu zdobył Tomasz Sodowski z Elektrowni Chorzów. Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej ponownie z olbrzymią przewagą odnieśli reprezentanci ENERGIIPRO z Wałbrzycha.

Na koniec należy wspomnieć o Sponsorach, dzięki którym Mistrzostwa mogą się odbywać a najlepsi otrzymują nagrody – Sponsor tytularny TAURON Polska Energia S.A., który towarzyszy nam od pierwszej edycji oraz Federacja Związków Pracodawców Energetyki Polskiej, która również ufundowała nagrody dla najlepszych. Współorganizatorem Mistrzostw były firmy G&G Promotion oraz Compass z Krakowa.

excel ikonaKlasyfikacja indywidualna:

excel ikonaKlasyfikacja drużynowa:

Galeria zdjęć: