XVI Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie

Dodał
Aktualizacja: październik 5, 2016
xvimpe-tenis-2016-2

Od 23 do 24.09 br. w ośrodku sportowym „Tenis Sport Center” w Gliwicach odbyły się XVI Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie. W zawodach wzięli udział tenisiści z następujących firm: TAURON Polska Energia, TAURON Wytwarzanie, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, ELTUR – SERWIS, Spółka Energetyczna Jastrzębie, RAFAKO, ENERGA-OPERATOR, ENERGA-OPERATOR Eksploatacja Płock, TAURON Dystrybucja Oddział w Krakowie, TAURON Dystrybucja Oddział w Bielsku Białej, PGNiG TERMIKA, PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna.

Uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe do i powyżej 45 lat. Mecze eliminacyjne i finałowe były rozgrywane do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w gemach, natomiast przy stanie 1:1 w setach rozgrywano super tie-break.

W kategorii „do 45 lat” zwyciężył, broniący tytułu mistrza z zeszłego roku, Piotr Gołębiowski (TAURON Polska Energia), który w trakcie mistrzostw nie doznał żadnej porażki, a w wielkim finale pokonał 2:0 (7:6, 6:3) Adama Umnickiego (TAURON Sprzedaż) czterokrotnego zwycięzcę tej kategorii w latach 2011-2014. Trzecie miejsce zajęli ex-aequo Wojciech Chocholski (ENERGA – OPERATOR Eksploatacja Płock), który wrócił po trzyletniej przerwie spowodowanej kontuzjami oraz tradycyjnie Piotr Jackowiak (ELTUR – SERWIS), który przegrał w super-tiebreak’u w meczu finałowym z przyszłym mistrzem.

W starszej kategorii „powyżej 45 lat” w rywalizacji dominował Waldemar Butanowicz (Spółka Energetyczna Jastrzębie), który w finale pewnie zwyciężył po raz czwarty z rzędu stosunkiem setów 2:0 (6:2, 6:2) Daniela Sierakowskiego (TAURON Wytwarzanie). Na najniższym stopniu podium uplasował się Tadeusz Michałczak (TAURON Dystrybucja Oddział w Krakowie) oraz Ryszard Konieczny (RAFAKO S.A.).

Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe zestawy upominków, a najlepsi w każdej kategorii okazałe trofea sportowe i bony wartościowe. Podsumowując należy podkreślić, że XVI Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków zostały zorganizowane w znakomitej atmosferze, wiele gier było ciekawych i stało na wysokim poziomie.