XXVIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Wędkarstwie Spławikowym

Dodał
Aktualizacja: październik 2, 2018
41985070_336625120217602_1098463685820547072_n

W dniach 7-9.09.2018 r. na Zalewie Rybnickim zorganizowano XXVIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Wędkarstwie Spławikowym. Organizatorem imprezy było Towarzystwo Sportowe „Kuźnia” Rybnik (głównym koordynatorem i przedstawicielem tej organizacji był obecny na miejscu Mirosław Białowąs), patronat organizacyjny sprawowała Federacja Sportowa „Energetyk”. W zawodach odbywających się w bardzo miłej atmosferze brało udział 9 drużyn z całej Polski.

7 września – dzień Mistrzostw Polski Energetyków w Wędkarstwie rozpoczął się od zakwaterowania drużyn i spotkania kierowników drużyn, na którym odbyło się  rozlosowanie sektorów dla drużyn do połowu na dwa dni mistrzostw. Kolejnego dnia uczestnicy  mistrzostw wylosowali stanowiska, zajęli wyznaczone miejsca i rozpoczęły się zawody. Zawody zakończyły się o godz. 13.30, po czym nastąpiło ogłoszenie wyników. 8 września zawody rozpoczęły się po godz. 15.00.

W rywalizacji drużynowej zwyciężyła ekipa Elektrownia Pątnów z Konina, kolejne miejsce zajęła drużyna Elektrowni Adamów, a na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa z Przasnysza. Mistrzostwa rozpoczęły się w sobotę 08.09, a zakończyły w dniu 10.09 w godzinach popołudniowych. Podczas ceremonii dekoracji, która odbyła się w niedzielę ok g. 16 wyróżniono nie tylko najlepsze drużyny, ale również pozostałych uczestników mistrzostw – poprzez wręczenie pamiątkowych statuetek i medali uczestnictwa. Najlepsi zawodnicy otrzymali dodatkowo nagrody. Federacje Sportową „Energetyk” reprezentował na zawodach Prezes Zarządu Federacji Sportowej „Energetyk” – Marek Gralec, który wręczał puchary i nagrody dla zwycięzców.

Za udostępnienie zdjęć i pomoc w niniejszej relacji serdecznie dziękujemy p. Mirosławowi Białowąsowi!