XV Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie

Dodał
Aktualizacja: listopad 20, 2015
XVMPE_Tenis2015_23.sized

Od 25 do 26 września br. w ośrodku sportowym „Tenis Sport Center” w Gliwicach miały miejsce XV Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne „Elektro”.
W mistrzostwach wystartowało 27 tenisistów z następujących firm: TAURON Wytwarzanie S.A., TAURON Sprzedaż Sp. z o.o., TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o., ELTUR – SERWIS Sp. z o.o., Spółka Energetyczna Jastrzębie S.A., RAFAKO S.A., ENERGA – OPERATOR S.A., PKN Orlen SA, TAURON Dystrybucja S.A. i TAURON Dystrybucja S.A. – Oddział we Wrocławiu.

Wszyscy zgłoszeni uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe, do i powyżej 45 lat. Mecze eliminacyjne i finałowe rozgrywano do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w gemach, przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywano tie-break (w grach eliminacyjnych) i super tie-break (w grach finałowych). Ponadto, w kategorii „do 45 lat” wszystkie pojedynki od gier półfinałowych rozgrywano od stanu 0:0 w gemach.
Kategoria „do 45 lat”.
Najlepiej dysponowanym zawodnikiem Mistrzostw był Piotr Gołębiowski, który nie doznał podczas Mistrzostw żadnej porażki oraz w finale pokonał 2:0 (6:1, 6:2) dotychczasowego dominatora i czterokrotnego zwycięzcę tej kategorii Adama Umnickiego.

Najlepsza czwórka w kategorii „do 45 lat”.
1 miejsce – Piotr Gołębiowski (TAURON Sprzedaż Sp. z o.o.)
2 miejsce – Adam Umnicki (TAURON Sprzedaż Sp. z o.o.)
3 miejsce – Marcin Krysiak (PKN ORLEN SA), Piotr Jackowiak (ELTUR – SERWIS Sp. z o.o.)

Kategoria „powyżej 45 lat”.
Kategoria „starszych panów” to nadal „teatr jednego aktora” Waldemara Butanowicza, który jest poza zasięgiem wszystkich uczestników i pewnie zwyciężył trzeci raz z rzędu. Najlepszą formą i skuteczną grą w gronie pozostałych uczestników dysponował Daniel Sierakowski, który do gry finałowej nie stracił żadnego seta. W finale musiał uznać wyższość „tenisowego giganta” przegrywając 0:2 (3:6, 2:6).

Najlepsza czwórka w kategorii „powyżej 45 lat”.
1 miejsce – Waldemar Butanowicz (Spółka Energetyczna Jastrzębie S.A.)
2 miejsce – Daniel Sierakowski (TAURON Wytwarzanie S.A.)
3 miejsce – Piotr Kucjas (TAURON Wytwarzanie S.A.), Tadeusz Michałczak (TAURON Dystrybucja S.A.)

Wszyscy uczestniczy Mistrzostw otrzymali podczas uroczystej kolacji bogaty zestaw upominków, a najlepsza czwórka zawodników w każdej kategorii otrzymała okazałe trofea sportowe i dyplomy oraz bony wartościowe do sklepów sieci Decathlon.

Podsumowując, Jubileuszowe XV Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier. Ale to wszystko nie wydarzyłoby się, gdyby nie przychylność sponsorów: sponsora głównego – Przedsiębiorstwo Usług Naukowo-Technicznych PRONOVUM oraz TAURON Sprzedaż, Zakład Izolacyjno-Montażowy ZIM, Klinika Okulistyczna LensMed, Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe VIRMAN i Biuro Techniczno-Produkcyjno-Handlowe KRAJ i organizatora: Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne „Elektro”. Krótko mówiąc, po raz kolejny impreza bardzo udana i już teraz wszyscy chętni tenisiści powinni rezerwować następny termin, aby w niej wystartować. Do zobaczenia za rok również w Gliwicach.

Źródło: www.sport.ellaz.pl

wyniki

Galeria zdjęć: