XIV Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie

Dodał
Aktualizacja: luty 3, 2015
xivhalowempewtenisie2014_143.sized

xivhalowempewtenisie2014_143.sized

Od 26 do 27 września br. w ośrodku sportowym „Tenis Sport Center” w Gliwicach miały miejsce XIV Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie których organizatorem było Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne „ELEKTRO”.

W mistrzostwach wystartowali tenisiści z następujących firm: TAURON Wytwarzanie S.A., TAURON Sprzedaż Sp. z o.o., TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o., ELTUR – SERWIS Sp. z o.o., Spółka Energetyczna Jastrzębie S.A., RAFAKO S.A., ENERGA – OPERATOR S.A., PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów, Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy S.A., TAURON Dystrybucja S.A. i TAURON Dystrybucja S.A. – Oddział we Wrocławiu.

Wszyscy zgłoszeni uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe, do i powyżej 45 lat. W każdej z kategorii mecze eliminacyjne zostały rozegrane w czterech grupach systemem „każdy z każdym”, natomiast najlepsza ósemka z każdej kategorii awansowała do fazy finałowej, gdzie wpierw miały miejsce pojedynki ćwierćfinałowe i półfinałowe, a ich zwycięzców czekał jeszcze jeden najważniejszy mecz, jakim był finał. Wszystkie mecze zarówno eliminacyjne i finałowe rozgrywano do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w gemach, przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywano super tie-break.

Po raz pierwszy kategoria „do 45 lat” cieszyła się większym zainteresowaniem pod względem liczby uczestników. To również spowodowało, iż młodsza grupa tenisistów miała do rozegrania znacznie więcej pojedynków w grach eliminacyjnych.  Niespodzianką w tej kategorii było brak awansu do fazy finałowej Jarosława Chodenki (RAFAKO), który w ubiegłym roku uplasował się na trzeciej pozycji Mistrzostw. Dominatorami gier eliminacyjnych w grupie panów do 45 lat byli Adam Umnicki i Piotr Gołębiowski (oboje TAURON Sprzedaż), Andrzej Mały (Oddział Elektrownia Turów) i Arkadiusz Jankowiak (RAFAKO SA). Z nieco gorszym bilansem do grona najlepszej ósemki awansowali również Piotr Jackowiak (ELTUR-SERWIS), Tomasz Berełkowski (WPEC Legnica), Sławomir Chorodecki (Oddział Elektrownia Turów) i Marek Synowiec (RAFAKO SA). Faza finałowa mistrzostw to tenis ziemny na znakomitym bardzo wysokim poziomie, który powodował olbrzymie zainteresowanie nie tylko uczestników Mistrzostw, podczas której zanotowano następujące wyniki:

Umnicki – Synowiec 2-0 (6-3, 6-4)

Gołębiowski – Jackowiak 2-0 (6-3,7-6)

Chorodecki – Mały 2-1 (6-4, 6-7, 10-8)

Jankowiak – Berełkowski 2-0 (6-4, 6-3)

Umnicki – Gołębiowski 2-0 (7-6(8-6), 6-3)

Jankowiak – Chorodecki 2-0 (6-3, 6-2)

Umnicki – Jankowiak 2-0 (7-6(7-3), 6-3)

Tak więc, Mistrzem Polski Energetyków w kategorii do 45 lat został czwarty raz z rzędu Adam Umnicki.

Również kategoria „powyżej 45 lat” cieszyła się szerokim zainteresowaniem pod względem liczby uczestników. W tej kategorii niespodzianką było niezakwalifikowanie się do gier finałowych obecnego mistrza TAURON Wytwarzanie Adama Ryszki, który po raz kolejny podczas halowych mistrzostw w tenisie w grach eliminacyjnych nie zanotował żadnej wygranej. W gronie najlepszych ośmiu zawodników znaleźli się: Daniel Sierakowski, Władysław Mitka, Włodzimierz Koziarz (wszyscy TAURON Wytwarzanie), Tadeusz Michałczak (TAURON Dystrybucja), Wojciech Polak (TAURON Obsługa Klienta), Ryszard Konieczny (RAFAKO SA), zwycięzca z 2012 roku – Waldemar Malcherek (Energo-Mechanik) oraz ubiegłoroczny zwycięzca, faworyt Waldemar Butanowicz (Spółka Energetyczna Jastrzębie). W pierwszej fazie gier finałowych odpadli wszyscy tenisiści reprezentujący TAURON Wytwarzanie. Na drodze do upragnionego podium zatrzymali ich: Michałczak (zwyciężył 2-0 (6-2, 6-4) Sierakowskiego), Butanowicz (zwyciężył 2-0 (6-2, 6-2) Koziarza), Polak (zwyciężył 2-0 (6-3, 6-2) Mitkę). W czwartym ćwierćfinale również bez niespodzianek Malcherek w ekspresowym tempie pokonał 2-0 (6-3, 6-2) bardzo zmęczonego Koniecznego.  W pojedynkach półfinałowych wygrywali faworyci – Butanowicz zwyciężył 2-0 (6-2, 6-3) z Michałczakiem, a Malcherek 2-0 (7-5, 6-2) z Polakiem. Wszystkie dotychczasowe, jak również finałowy pojedynek to „teatr jednego aktora”. W meczu finałowym panów Waldemarów lepszym okazał się „gigant” tejże kategorii Butanowicz zwyciężając 2-0 (6-3, 6-3), któremu ta wygrana dała po raz drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski Energetyków w kategorii powyżej 45 lat.

Wszyscy uczestniczy Mistrzostw otrzymali od organizatora szeroki zestaw upominków, a najlepsza czwórka zawodników w każdej kategorii otrzymała okazałe trofea sportowe i dyplomy oraz bony wartościowe do sklepów sieci Decathlon.

Podsumowując, XIV Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier. Ale to wszystko nie wydarzyłoby się, gdyby nie przychylność kilku sponsorów: sponsora głównego – Centrum Badawczo-Rozwojowe PRONOVUM oraz TAURON Wytwarzanie Serwis Sp. z o.o., ZIM Zakład Izolacyjno-Montażowy, Fundacja Pracownicza PRO-EKO, Klinika Okulistyczna LensMed, Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe VIRMAN i KOSPOL.

pdf_60x60 Wyniki kategoria do 45 lat

pdf_60x60 Wyniki kategoria powyżej 45 lat

pdf_60x60 Gry finałowe

Galeria zdjęć:

Źródło: www.sport.ellaz.pl