II Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu

Dodał
Aktualizacja: listopad 25, 2010
iimpewbowlingu_130.sized
Łaziska Górne – 18 do 19.11.2010

iimpewbowlingu_130.sized

Impreza odbyła się w kręgielni Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych. Ponownie organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne „Elektro” przy PKE SA Elektrowni Łaziska.


Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonali Mirosław Duży, Andrzej Podsiadły (Dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych w PKE SA Elektrowni Łaziska) oraz Wojciech Drwięga (Dyrektor MOSiR w Łaziskach Górnych). Podczas oficjalnego otwarcia sekcja Aikido uświetniła uroczystość prezentując interesujący pokaz dalekowschodnich sztuk walki prowadzony przez posiadającego 3 dan Aikido Aikikai  sensei’a Rafała Obrzud (Prezesa Międzynarodowego Zrzeszenia Rozwoju Aikido).

W zawodach udział wzięło 50 zawodników reprezentujących łącznie 10 firm z branży energetycznej (ENION, 2 ekipy z Elektrowni Rybnik, Centrum Zarządzania PKE, Elektrownia Jaworzno, EC Wybrzeże, EC Tychy, Virman, Elektrownia Łaziska, SSK Elektro). Zawodnicy zostali rozdzieleni według płci i wieku (do 40 i powyżej 40 lat). Sportowcy mieli do dyspozycji 6 torów bowlingowych.

Pierwszego  dnia zawodów rozgrywano eliminacje, na które składały się rozgrywki poranne (liczono 3 najlepsze z 4 pełnych gier) i popołudniowe (liczono 2 najlepsze z 3 pełnych gier) przy ultrafioletowym świetle. Najlepszych ośmiu zawodników z poszczególnych grup i kategorii wiekowych kwalifikowało awansowało do finału, który odbywał się drugiego dnia. W meczach finałowych brano pod uwagę sumę 4 z 5 pełnych gier.

W czasie samych zawodów godny odnotowania był fakt pobicia rekordu Mistrzostw Polski Energetyków w Bowlingu przez Krzysztofa Wywrota (Elektrownia Rybnik), który uzyskał wynik 237 punktów.

Uroczystego zamknięcia Mistrzostw dokonał Marek Gralec (Prezes Rady Głównej Federacji Sportowej Energetyk), który wręczył najlepszym zawodnikom  trofea sportowe, nagrody, a także dyplomy.

W konkluzji należy podkreślić, iż mistrzostwa zakończyły się sukcesem sportowym i organizacyjnym. Wszyscy zawodnicy wspaniale integrowali się podczas gier i uroczystej kolacji.

Wysoki poziom zawodów został także podtrzymany przez sędziów (Krzysztof Czypionka – sędzia główny, Teresa Dykowska – sędzia techniczny), którzy w ekspresowym tempie informowali wszystkich o wynikach zarówno indywidualnych, jak i drużynowych.

 

Poniżej można pobrać pliki z wynikami imprezy:

pdf_60x60Wyniki gier eliminacyjnych

pdf_60x60Wyniki gier finałowych

pdf_60x60Klasyfikacja drużynowa