LII Ogólnopolski Rejs Żeglarski Energetyków

Dodał
Aktualizacja: październik 16, 2014
100_7530

100_7530

52 Ogólnopolski Rejs Żeglarski Energetyków organizowany przez „Dalkię” Łódź SA, przy współudziale Rady Głównej Federacji Sportowej “ENERGETYK”, odbył się w dniach od 19.07 do 2.08. 2014 r. w centralnej i północnej części  Wielkich  Jezior Mazurskich.

W rejsie wzięło udział 85 uczestników – pracowników energetyki z rodzinami, na 17 jachtach. Reprezentowali oni polską energetykę, a najliczniej  Lubliniec, Łódź, Szczecin, Bielsko-Białą.

Sprzęt, na którym pływali był, podobnie jak w ubiegłym roku, w bardzo dobrym stanie.

Wyczarterowany został w tej samej wypożyczalni, co w kilku ostatnich latach i wykorzystany zostanie najprawdopodobniej do następnych edycji rejsu, o ile jakość usług drastycznie nie spadnie.

Rejs przebiegł planowo i sprawnie, bez wypadków i incydentów; odbyły się wszystkie zaplanowane imprezy i konkursy: piosenki żeglarskiej dla dorosłych i dla dzieci, fotograficzny, wybór „Kapitana Rejsu” i oczywiście najważniejszy – regaty żeglarskie.

Zwycięzcy konkursów i regat otrzymali cenne nagrody.

Zorganizowano również żeglarski chrzest  – Neptunalia – w czasie którego do grona żeglarzy przyjęto 15 adeptów żeglarstwa.

Pod względem pogody  tegoroczny rejs był jednym z najbardziej udanych. Przez 2 tygodnie było bardzo ciepło, słonecznie, a jednocześnie wiał głównie umiarkowany wiatr.

Dla uczestników rejsu organizatorzy zorganizowali uroczysty wieczór żeglarski na biwaku nad Jeziorem Mamry połączony z zabawą przy ognisku i degustacją żeglarskiego grogu.

Wyjątkowo w czasie rejsu nie odwiedzili nas tradycyjni goście z Dalkii Łódź S.A.

Obecny był tylko przedstawiciel Federacji Sportowej Energetyk (członek Zarządu) Henryk Chrobak – uczestnik naszego rejsu.

Reasumując rejs w opinii uczestników był bardzo udany, głównie ze względu na jego walory turystyczne, krajoznawcze, szkoleniowe i integrujące środowisko energetyków.

Galeria zdjęć: