VIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu

Dodał
Aktualizacja: listopad 8, 2016
viiimpe-bowling-2016-40

Od 2 do 4 listopada 2016 r.. w kręgielni Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu. Honorowym patronatem tych zawodów był Burmistrz Miasta Łaziska Górne Aleksander Wyra.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali m.in. Burmistrz Miasta Łaziska Górne Aleksander Wyra (który był również honorowym patronem mistrzostw) oraz Wojciech Drwięga (Z-ca Dyrektora MOSiR).

Do zawodów przystąpiło blisko 50 zawodników z 7 firm branży energetycznej, którzy zostali przydzieleni do jednej z trzech kategorii: open kobiet oraz mężczyzn M1 i M2. Zawodnicy mieli do dyspozycji 6 torów bowlingowych.

W pierwszym dniu zawodów zorganizowano gry eliminacyjne, na które składały się rozgrywki poranne (3 pełne gry) i wieczorne (3 pełne gry) przy ultrafioletowym świetle. Najlepszych dziesięciu zawodników z poszczególnych kategorii kwalifikowało się do gier finałowych, które odbywały się drugiego dnia. O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów gier eliminacyjnych i finałowych pomniejszona o jeden najsłabszy wynik z jednej pełnej gry.

W kategorii kobiet na pierwszym miejscu znalazła się zawodniczka reprezentująca Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro – Iwona Wojtas, która zdobyła 1387 punktów. Na drugim i trzecim miejscu miejscach uplasowały się zawodniczki TAURON Wytwarzanie S.A. – Magdalena Starczyk (1378 p.) oraz Teresa Kalfa (1312 p.).

W kategorii panów kategorii panów M2 pierwsze miejsce z dużą przewagą (1788 punktów) uzyskał Ireneusz Wanczura (TAURON Wytwarzanie). Na miejscu drugim uplasował się Emil Czosnek (TAURON Wytwarzanie) – 1681 p. Najniższy stopień podium przypadło Zbigniewowi Kosiec (Fundacja EDF Polska) – 1624 p.

W kategorii panów M1 pewnie zwyciężył Artur Stabik (Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro) notując przy tej okazji największą (237) liczbę punktów w jednej pełnej grze podczas tegorocznych Mistrzostw. Drugie miejsce dla Ryszard Stachoń (EDF Polska Oddział Rybnik – team II), który uzyskując 1580 p. wyprzedził o raptem 1 punkt Christophera Naprawca (Fundacja EDF Polska).

W klasyfikacji drużynowej brano pod uwagę wszystkie punkty pięciu najlepszych zawodników jednej drużyny uzyskanych w grach eliminacyjnych. Na miejscu pierwszym miejscu stanęła ekipa TAURON Wytwarzanie S.A. Miejsce drugie przypadło zawodnikom ze Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego Elektro, a trzecie dla pierwszego team’u EDF Polska Oddział Rybnik.

Klasyfikacja drużynowa (najlepsza piątka):
1 miejsce – TAURON Wytwarzanie – 5066
2 miejsce – Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro – 4889
3 miejsce – EDF Polska Oddział Rybnik (team I) – 4707
4 miejsce – Fundacja EDF Polska – 4493
5 miejsce – PGNiG TERMIKA – 4395

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali z rąk organizatora atrakcyjne trofea sportowe, dyplomy oraz bony wartościowe do sieci sklepów sportowych.

Rekordy w klasyfikacji największej liczby punktów uzyskanej w jednej pełnej grze nie zostały pobite. W klasyfikacji panów ciągle rekordzistą z wynikiem 265 punktów jest Jerzy Szlezinger, natomiast w kategorii pań rekord 209 punktów należy do Anny Dychtoń.