XIX Mistrzostwa Polski Energetyków w Pool-Bilardzie

Dodał
Aktualizacja: lipiec 19, 2012
dsc_0740

dsc_0740

Od 10 do 13.04.2012 r. po raz XIX w historii, natomiast trzeci raz we Wrocławiu zorganizowano  Mistrzostwa Polski Energetyków w Poolbilardzie. Turniej przeprowadzono w klubie bilardowym SEZAM na ul. Kuźniczej 10 we Wrocławiu.

Do Wrocławia przejechali najlepsi bilardziści z lig zakładowych. Przed zawodami w wielu firmach rozegrano eliminacje w których wyłonione zostały reprezentacje na mistrzostwa. Do Wrocławia przybyło w sumie 34 zawodników i zawodniczek reprezentujących z 17 firm branży energetycznej. Najliczniejszą ekipę stanowiły drużyny z Gdańska, Warszawy, Poznania i Łazisk.

Zawody rozpoczęły się od uroczystego powitania uczestników przez przedstawiciela Zarządu Kogeneracji S.A. Henryka Zajasa, prezesa Towarzystwa Sportowo Turystycznego Jacka Wojtyłło, byłego członka Zarządu Federacji Sportowej „Energetyk” – Jerzego Walczaka oraz przedstawicieli Związków Zawodowych działających w Kogeneracji  S.A.

Impreza stała na wysokim poziomie pod względem sportowym. Wielu zawodników przystąpiło do zawodów z dużą tremą, doszło do kilku bratobójczych pojedynków, a niejeden z nich zasługiwał na miano partii turnieju. Rywalizacja była bardzo wyrównana starsi doświadczeni zawodnicy przekazywali swoje uwagi młodszym, jednakże występ wszystkich uczestników należy zaliczyć do bardzo udanych.

Wszystkie punktowane i nagradzane miejsca podzielili między siebie zawodnicy z Gdańska, Łazisk, Stalowej Woli i Wroclawia. Zwycięzcami XIX  Mistrzostw Polski Energetyków byli zawodnicy z Gdańska EDF Wybrzeże, którzy w grze deblowej wygrali z kolegami z Łazisk 5:3, trzecie miejsce zajęła drużyna BHZ Kospol Zaleszany, a czwarte TST Wrocław. W grze indywidualnej zawodnik  Tauron Wytwarzanie S.A., Oddział Elektrownia Stalowa Wola – Daniel Karkoszka zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski na rok 2012 wygrywając po bardzo zaciętym pojedynku z zawodnikiem BHZ Kospol – Krzysztofem Moskalem 6:4. W meczu o trzecie miejsce T. Kalinowski – Elektrownia Łaziska pokonał T. Kosińskiego z BHZ Kospol.

Warto zaznaczyć, iż same zawody wywołały duże zainteresowanie mieszkańców oraz stałych bywalców klubu bilardowego SEZAM. Niewątpliwie duży wpływ miał na to wysoki poziom emocjonujących pojedynków, a także spektakularne zagrania samych zawodników, które wzbudzały aplauz widowni.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach indywidualnie:

1 . Daniel Karkoszka – Tauron Wytwarzanie S.A., oddział Elektrownia Stalowa Wola

2. Krzysztof Moskal – BHZ KOSPOL

3. Tomasz Kalinowski – Tauron Wytwarzanie S.A., oddział Elektrownia Łaziska

4. Tomasz Kosiński – BHZ KOSPOL

W grze parami Mistrzostwo Polski zdobyli zawodnicy:

1. Elektrociepłownia Wybrzeże S.A. – Jarosław Duda – Marcin Żalikowski

2. PKE  ŁAZISKA – Krzysztof Kaczmarczyk – Dawid Lipko

3.BHZ KOSPOL – Tomasz Kosiński – Krzysztof Moskal;

4. TST – Kielich Artur – Piotr Juśkiewicz

Zamknięcia XIX   Mistrzostw Polski Energetyków, w tym rozdania nagród, pucharów i dyplomów dokonali: Krzysztof Łodyga – przedstawiciel organizatora z Kogeneracja S.A., przedstawiciel zarządu ZEC SERVICE – Zbigniew Binkowski oraz pan Krzysztof Wróbel – właściciel klubu bilardowego Sezam.

Galeria zdjęć: