XVII Mistrzostwa Polski Eneregtyków w Pool-Bilardzie

Dodał
Aktualizacja: kwiecień 25, 2010
2010-04-07bilard044
Wrocław – 7.04 do 10.04

2010-04-07bilard044

Po raz 17 w historii, a drugi raz we Wrocławiu odbyły sie Mistrzostwa Polski Energetyków w Pool-Bilardzie. Do Wrocławia zjechali najlepsi bilardziści od kilku lat stanowiący czołówkę krajową.

Do Wrocławia zjechali najlepsi bilardziści od kilku lat stanowiący krajową. Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w światku energetycznym i z roku na rok – pomimo wielu przemian i podziałów w formach grupa bilardzistów stara się być razem tworząc doborowy kolektyw, dając dobry przyklad dla pozostałych sportowców – amatorów energettyków w kraju. Przed zawodami rozegrany został turniej eliminacyjny do reprezentacji TST i KOGENERACJI SA . Do gier eliminacyjnych zgłosiło się 24 osoby niestety z wielu różnych przyczyn wystartowało tylko 14 . Po 4 godzinach pięknej i uczciwej walki wyłoniono składy na Mistrzostwa Polski i tak w drużynie Kogeneracji SA  zagrali Józef  Kubat , Aleksander Korzeniowski , Zbigniew Szymanek  i Krzysztof Łodyga  natomiast w drużynie TST  Artur Kielich , Piotr Juśkiewicz , Krzysztof Skrobisz, Wojciech Szymanek i Monika Wichłacz.  W tym samym czasie rozgrywane były również turnieje eliminacyjne w PGE Łaziska i Wybrzeże Gdańsk – Gdynia i w Toruniu.

Do Wrocławia przybyło  w sumie 34zawodników i zawodniczek reprezentujących 17 zakładów pracy branży energetycznej najliczniejszą ekipą byli koledzy z Torunia, Gdańska., Warszawy i Łazisk. Już pierwsze towarzyskie spotkanie w przeddzień zawodów  okazało się przysłowiowym  strzałem w dziesiątkę. Wrocław w przeciągu ostatnich  lat bardzo się zmienił, nasz rynek zrobił na wszystkich  bardzo duże wrażenie otwartość i funkcjonalność ogródków przed lokalami,  życzliwość mieszkańców pozostawiła na pewno pozytywne odczucia.

Zawody rozpoczęły się od uroczystego powitania uczestników przez przedstawiciela Zarządu Kogeneracji SA w osobie Andrzeja Siennickiego, przedstawiciela Federacji Sportowej Energetyk – członka zarządu Jerzego Walczaka oraz przedstawicieli Związków Zawodowych.

Uroczysta  formułą Mistrzostwa Polski uważam ze otwarte  i pierwsze rozbicie bil na stole dokonał uroczyście Andrzej  Siennicki po czym przystąpiono do pierwszych gier. Turniej rozgrywany był w klubie bilarowym SEZAM  na ul. Kuźnieczej 10  we Wrocławiu na 8 z 17 stołów tam ustawionych.

Nasi zawodnicy z bardzo zmiennym szczęściem wypadli podczas losowania i przystąpili do zawodów bardzo spięci trafiając już w pierwszej rundzie na mistrza i wiec mistrza Polski z roku 2009 . Mimo to podjęli walkę i ich wstęp należy zaliczyć do bardzo udanych i dobrze rokujących na przyszłość .

Do bardzo zaciętego  a zarazem bratobójczego pojedynku doszło już w drugiej rundzie gdzie naprzeciwko siebie stanęli Józef  Kubat i Krzysztof  Skrobisz po bardzo zaciętej i wyrównanej walce wygrał debiutujący w Mistrzostwach Polski Krzysztof . Bardzo dobrze poradzili sobie w pierwszych dwóch rundach nasza para deblowa Artur Kielich – Wojciech Szymanek, którzy odpadli dopiero w ćwierć finale z późniejszymi wiec-mistrzami Polski ekipa z Torunia.

Ozdoba mistrzostw były pojedynki pomiędzy zawodnikami właśnie z Torunia – Gdańska – Łazisk – Stalowej Woli .To właśnie oni podzielili miedzy siebie wszystkie punktowane i nagradzane miejsca. Najlepsi 17 Mistrzostw Polski okazali się zawodnicy PGE Łaziska „ zgarnęli” cała pule nagród najpierw w grze deblowej wygrali z kolegami z Torunia po czym również w grze indywidualnej też zawodnik Łazisk Tomasz Kalinowski zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski na rok 2010.  Finałowe starcia wzbudzały wiele emocji  i bardzo duże zainteresowanie. Wiele zagrań graniczyło z cudem a jednak bile trafiały do łuz . Nie jednokrotnie było słychać po bardzo trudnym uderzeni pstrykanie kciukami wyrażające w ten sposób podziw  dla wykonanego uderzenia. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz stałych bywalców klubu bilardowego SEZAM co powodowało też w samych zawodnikach większą koncentracje i wymuszało dodatkowe zaangażowanie w grę.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach indywidualnie :

1 . Tomasz Kalinowski – PKE  ŁAZISKA

2. Tomasz Dymerski – ENERGOHANDEL

3. Daniel Karkoszka – Stalowa Wola

4. Tomasz Kosiński – Stalowa Wola

5. Marcin  Żalikowski – EC Wybrzeże

6. Wiesław Brzozowski – Energa Gdańsk

W grze parami Mistrzostwo Polski zdobyli zawodnicy:

1.PKE Łaziska T Kalinowski – S Wisełka

2.Energohandel Toruń – Marcin Manikowski – Tomasz Dymerski

3.IT  UTIL – Matosek Piotr – Kosikowski Przemysław

4.Wybrzeże SA – Jarosław Duda – Marcin Żalikowski

5. TST – Kielich Artur – Szymanek Wojciech

Towarzystwo Sportowo Turystyczne jako organizator Mistrzostw po raz kolejny pokazało że nie jest im obce organizowanie tak dużych imprez formatu regionalnego czy tez Mistrzostw Polski.

A wyrazem uznania i podziękowanie niech będzie fakt iż kapitanowie ekip  uczestniczących w Mistrzostwach  zdecydowali ze już za dwa lata znów zawitają  właśnie do  Wrocławia.  Tym samym Wrocław stał się stolicą  energetycznych mistrzostw Polski . Żadne inne miasto nie gościło jeszcze uczestników więcej niż 2 razy.  Wiec  na rok impreza przeniesie się na Górny  Śląsk  do Zabrza organizatorem będzie PKE Łaziska  a w roku Mistrzostw Europy w piłce nożnej czyli  EURO 2012 powróci do nas.

Zakończenia- zamknięcia 17 Mistrzostw Polski Energetyków w tym,  rozdania nagród pucharów i dyplomów dokonali Andrzej Siennicki- członek zarządu Kogeneracja SA  ,  Jerzy Walczak  członek zarządu Federacja Sportowa Energetyk , Jacek Wojtyłło Prezes TST i pan Krzysztof  Wróbel – właściciel klubu bilardowego Sezam.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji 17 Mistrzostw Polski Energetyków  – a w szczególności podziękowania składamy Panu Andrzejowi Siennickiemu za poświecony czas i zaangażowanie, dziękujemy Zarządowi Kogeneracja SA  za pomoc i patronat nad Mistrzostwami,Związkom Zawodowym na których w takich momentach zawsze można liczyć oraz działowi komunikacji za trud pracy włożony w organizacje i promocje Mistrzostw.

Galeria zdjeć