V Jubileuszowe Regaty Żeglarskie Energetyków w klasie Omega

Dodał
Aktualizacja: październik 18, 2011

W dniach 11-13 września 2011 r., po raz piąty spotkali się żeglarze z przedsiębiorstw energetycznych na ogólnopolskich regatach w klasie  Omega.  Zawody odbywające się pod patronatem Prezesa TAURONU S.A.  i Prezesa Federacji Sportowej ENERGETYK zorganizowało Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne Elektron działające przy bielskim Oddziale.

Regaty mające na celu poznanie piękna Beskidów oraz popularyzację żeglarstwa, jako formy czynnego wypoczynku pracowników energetyki, odbyły się, jak co roku w przeddzień Międzynarodowych Targów Energetycznych ENERGATAB w Bielsku-Białej. Miały też swój wymiar promocyjny, bowiem wręczenie pucharów i nagród odbyło się tradycyjnie w pawilonie wystawowym ENSTO.

W imprezie uczestniczyło 27 zawodników, trzech sędziów, zabezpieczenie WOPR-u oraz instruktor żeglarski.  Na Jeziorze Żywieckim udało się rozegrać osiem punktowanych wyścigów, w których rywalizowało 9 trzyosobowych załóg. Dominowali żeglarze z Grupy TAURON. Najlepszą załogą okazała się jednak reprezentacja PGE Dystrybucja S.A. Oddział Zamość dowodzona przez Witolda Sochę, drugie miejsce zajęła załoga TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej Górze, trzecie miejsce przypadło załodze TAURON Wytwarzanie z kpt. Eugeniuszem Baronem. Na czwartym miejscu natomiast znalazła się załoga TAURON Dystrybucja S.A. Wrocław, na piątym Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica,  na szóstym Energia Operator S.A. Gdańsk, na siódmym TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Bielsku-Białej, na ósmym miejscu ekipa z Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica II, listę zamknęli organizatorzy, czyli SRS ELEKTRON.