X Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym

Dodał
Aktualizacja: grudzień 2, 2014
img_0435
img_0435
W dniach 13 – 15 IX 2013 r. Sekcja Wędkarska pod kierownictwem Mirosława Białowąsa z Towarzystwa Sportowego Kuźnia z Rybnika zorganizowała i przeprowadziła zawody w wędkarstwie spławikowym.

Dnia 13 IX 2013 r. o godz. 19 00 na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Rybniku Członek Zarządu Federacji Sportowej pan Chrobak Henryk dokonał uroczystego otwarcia mistrzostw. Przy tej okazji, przedstawiciel Federacji odznaczył naszego kierownika sekcji brązowym medalem za zasługi w rozwoju wędkarstwa.
Losowanie stanowisk nastąpiło w dzień poprzedzający zawody, a losowanie sektorów pod okiem sędziego nastąpiło 13 września. Warunki atmosferyczne podczas zawodów były jak najbardziej sprzyjające, także zawody upłynęły w bardzo miłej atmosferze.
Każda z drużyn biorących udział w mistrzostwach na koniec zawodów została obdarowana pucharem, a indywidualnie każdy zawodnik otrzymał puchar, dyplom i nagrodę. Pierwsze trzy miejsca drużynowo zajęli:

I miejsce – EDF Polska S.A. – Rybnik

Mirosław Białowąs
Rafał Stankowski
Robert Pietrzyk

II miejsce – RAFAKO S.A. – Racibórz

Tadeusz Karasiński
Zdzisław Jagielski
Dariusz Smoleń

III miejsce – TAURON S.A. – Katowice

Krzysztof Zajęcki
Adam Nowak
Krzysztof Pęczak

Kończąc zawody pamiątkowymi zdjęciami, kierownik sekcji podziękował wszystkim zawodnikom za udział w tak dużych zawodach. Przebieg zawodów został udokumentowany fotografiami i został przedstawiony na stronie internetowej www.fundacjarybnik.pl w zakładce TS Kuźnia.

Galeria zdjęć: