X Halowe Mistrzostwa Polski Eneregetyków w Tenisie

Dodał
Aktualizacja: listopad 19, 2010
x_mpe_tenishalowy_2010_20
Gliwice – 28.09.2010

x_mpe_tenishalowy_2010_20

Mistrzostwa odbyły się 28 września i organizowane były przez Stowarzyszenie Sportowo – Kulturalne „ELEKTRO” związane z PKE S.A. Elektrownią Łaziska. Areną zmagań zawodnikow byla hala „Tenis Sport Center” w Gliwicach.

W turnieju wzięły udział 23 mężczyzn oraz jedna kobieta, którzy byli przedstawicielami następujących instytucji: Centrum Zarządzania PKE S.A., PKE S.A. Elektrownia Jaworzno, PKE S.A. Elektrownia Łaziska, PKE S.A. Elektrownia Halemba, PKE S.A. ZEC Bielsko- Biała, EnergiaPro S.A. Oddział Wrocław, EnergiaPro S.A. Oddział Jelenia Góra, PGE Dystrybucja S.A. Oddział Skarżysko Kamienna, Elektrownia Rybnik S.A., Elektrociepłownia Chorzów ELCHO Sp. z o.o., JSW S.A. KWK JAS – MOS oraz Stowarzyszenie Sportowo Kulturalne „ELEKTRO”.

Uczestnicy podzieleni byli na 4 grupy, do których z góry przydzielono najlepszą czwórkę tenisistów z ubiegłorocznych Mecze grupowe (eliminacyjne) rywalizowano do jednego wygranego seta systemem „każdy z każdym”. Jedną z niespodzianek turnieju był fakt, iż już w fazie grupowej z turniejem pożegnał się Michał Plewik, zawodnik rozstawiony w turnieju. Mecze pucharowe rozgrywano już nieco innym systemem gier – do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w gemach, natomiast w przypadku konieczności rozgrywania 3 seta – grano tylko tie-break do siedmiu punktów. Do najlepszej „czwórki” turnieju awansowali: Tomasz Augustyn, Kazimierz Kowalski, Ireneusz Strzelec i Wilhelm Weiner.

Ostatecznie wyniki z decydującej fazy turnieju były następujące:

Mecze półfinałowe

1.      Tomasz Augustyn – Wilhelm Weiner 2:0 (6-2, 6-2)

2.      Kazimierz Kowalski – Ireneusz Strzelec  2:0 (6-4, 6-2)

Mecz o trzecie miejsce

Ireneusz Strzelec – Wilhelm Weiner 2:0 (6-3, 6-2)

Mecz finałowy

Tomasz Augustyn – Kazimierz Kowalski  0:2 (3-6, 4-6)

W meczu finałowym o końcowym sukcesie Kazimierza Kowalskiego zadecydowały mocne i precyzyjne „forhendowe returny” przy podaniach Tomasza Augustyna.

Wszyscy uczestniczy zawodów otrzymali od organizatora symboliczne pamiątki, a pierwsza ósemka zawodników turnieju uzyskala nagrody rzeczowe, trofea sportowe i dyplomy.

W konkluzji należy napisać, iż X Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomiepojedynków.

Wśród sponsorów warto wymienić:

PRONOVUM oraz Fundację Pracowniczą PRO-EKO.

 

Galeria zdjęć: