LI Ogólnopolski Rejs Żeglarski Energetyków

Dodał
Aktualizacja: sierpień 16, 2013
100_6209

100_6209

51 Ogólnopolski Rejs Żeglarski Energetyków był organizowany przez ?Dalkię? Łódź SA, przy współudziale Rady Głównej Federacji Sportowej ?ENERGETYK?. Impreza odbyła się w dniach od 13 do 27 lipca 2013 r. w centralnej i południowej części  Wielkich Jezior Mazurskich. W rejsie wzięło udział 86 uczestników – pracowników energetyki z rodzinami, na 18 jachtach kabinowych.

Najliczniej były reprezentowane zakłady energetyczne z Lublińca, Łodzi, Szczecina i  Bielsko-Białej.

Sprzęt, na którym pływali żeglarze był, podobnie jak w ubiegłym roku w bardzo dobrym stanie, wyczarterowany z tej samej co w ubiegłych latach wypożyczalni.

Żeglarzom biorącym udział w rejsie towarzyszyła bardzo dobra pogoda, było dużo słońca, wiatr, niewielki deszcz i stała temperatura, oscylująca w granicach 20-25 st. C. W czasie rejsu zostały zorganizowane wszystkie imprezy i konkursy: piosenki żeglarskiej dla dorosłych i dla dzieci; fotograficzny, wybór „Kapitana Rejsu”; żeglarski chrzest Neptunalia – w czasie którego do grona żeglarzy przyjęto 17 adeptów żeglarstwa oraz najważniejsze wydarzenie  – dwuetapowe   regaty  żeglarskie  rozegrane  na  jeziorach Śniardwy i Bełdany. Zwycięzcy konkursów i regat otrzymali cenne nagrody.

W drugiej połowie rejsu, jak co roku pojawili się zaproszeni goście, w celu wręczenia zwycięzcom regat pucharów, dyplomów i nagród. Wśród zaproszonych osób byli: Członek Zarządu Federacji Sportowej „Energetyk” Henryk Chrobak, który brał również udział w rejsie jako uczestnik, oraz Dyr. d/s Społecznych Pan Jarosław Górnik i Członek Zarządu Dalkia Łódź S.A. Pan Wiesław Koc. Uczestnicy regat wraz z gośćmi wzięli udział w uroczystym wieczorze żeglarskim na biwaku nad jez. Bocznym połączonym z zabawą przy ognisku i degustacją żeglarskiego grogu.

Reasumując należy podkreślić, że rejs przebiegł sprawnie, bez wypadków i komplikacji, odbyły się wszystkie zaplanowane wydarzenia. Również uczestnicy regat pozytywnie oceniali imprezę i popierali pomysł jej kontynuacji w następnych latach.

Galeria zdjęć: