II Mistrzostwa Polski Energetyków w Kolarstwie Górskim

Dodał
Aktualizacja: listopad 5, 2010
mpe kolarstwo gorskie 1
Kraków – 28.08.2010

mpe kolarstwo gorskie 1

W sobotę, 28 sierpnia na krakowskich Błoniach roweromaniacy spotkali się na II Mistrzostwach Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB – Tauron Cup. Do startu zostało zgłoszonych aż 158 zawodniczek i zawodników z firm z całej Polski od Szczecina po Kraków, od Wroclawia po Lublin).

Podobnie jak w ubiegłym roku, Mistrzostwa rozgrywane były w ramach VIII edycji Krakowskiego Maratonu Rowerowego, imprezy sportowej cieszącej się wysokim prestiżem i zainteresowaniem nie tylko wyczynowców, lecz także amatorów oraz wszystkich pasjonatów jazdy rowerowej, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Niestety pogoda tym razem pokrzyżowała plany zawodnikom i organizatorom. Deszcz padający od piątkowego popołudnia coraz bardziej psuł humory uczestnikom. Wszyscy z utęsknieniem spoglądali w niebo szukając odrobiny nadziei na przejaśnienia. Stawało się jednak przeciwnie, deszcz nasilał się i nie przestawał padać. Ale brać rowerowa nie poddaje się i nie pozostało nic innego jak stanąć na starcie.

Przygotowane trasy z miały dostarczyć uczestnikom wielu wrażeń. Poziom trudności był zróżnicowany: od trasy MINI, najkrótszej ale bardzo trudnej technicznie 23 km, poprzez MEGA – 66 km, po najcięższą GIGA, prawie stukilometrową dla prawdziwych wyczynowców. Padający nieustannie deszcz dodatkowo spotęgował trudności. Trasy stały się niebezpieczne, wymagające rozwagi, odpowiedniego ekwipunku i dla wielu stały się prawdziwym wyzwaniem. O rozwadze uczestników świadczy fakt, że nie odnotowano ani jednego wypadku, było natomiast wiele awarii sprzętu, defektów i dodatkowych atrakcji w postaci kąpieli błotnych. Tym większe słowa uznania dla wszystkich 125! sklasyfikowanych uczestników II Mistrzostw i słowa pocieszenia dla tych, którzy stanęli na starcie i z różnych przyczyn nie dotarli do mety. Podczas dekoracji, najlepsi otrzymali medale, dyplomy i nagrody ufundowane przez Sponsora Tytularnego Mistrzostw – TAURON POLSKA ENERGIA S.A. i  SUN ORACLE, wręczane przez przedstawicieli tych firm.

Galeria zdjęć