LII Ogólnopolski Pieszy Rajd Górski Energetyków

Dodał
Aktualizacja: październik 24, 2013
att00031

att00031

W dniach od 17 do 22.09.2013 r. w Wierchomli odbył się LII Ogólnopolski Górski Rajd Pieszy Energetyków. W imprezie wzięło udział 101 osób reprezentujących kilkanaście firm i instytucji z sektora energetyki. Patronat nad rajdem sprawowało Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze, które z okazji imprezy ufundowało okazały puchar.

Bazą rajdu był znany ze wcześniejszych imprez narciarskich komfortowy „Hotel Wierchomla Ski&Spa Resort”. Obsługa rajdu zapewniana była przez profesjonalnych przewodników turystycznych. Nad całością imprezy i jej sprawnym przebiegiem czuwał Komandor Rajdu, Wiceprezes Zarządu Federacji Sportowej „Energetyk” – p. Marek Wardziak. Piechurzy w dniach od 18 do 21 września poruszali się po 8 pięknych trasach Beskidu Sądeckiego. Osoby uczestniczące w rajdzie były dowożone i przywożone na trasy wędrówek. Należy podkreślić fakt, iż w czasie imprezy pogoda była wyjątkowo sprzyjająca. Oprócz pieszych wędrówek uczestnicy rajdu mieli zapewnione liczne udogodnienia m.in. dyskoteki, a także możliwość skorzystania z licznych atrakcji hotelu w Wierchomli (m.in. usługi  SPA, basen, jacuzzi  i sauny).

Na zakończenie rajdu  w dniu 21.09. dla wszystkich uczestników rajdu zorganizowano uroczystą kolację, po której odbyła się zabawa taneczna obsługiwana przez profesjonalnego DJ’a. Każda z grup uczestniczących w rajdzie dostała pamiątkowy dyplom potwierdzający uczestnictwo w imprezie. Uczestnicy rajdu wyrażali zadowolenie z przebiegu imprezy i deklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych pieszych rajdach w następnych latach. Warto odnotować, że w czasie rajdu nie odnotowano żadnego przypadku poważniejszej kontuzji.

pdf_60x60 Plakat z rajdu
pdf_60x60 Znaczek z rajdu