Zakończenie Sezonu Żeglarskiego, 22-25.09.2016 – Jezioro Wdzydze

Dodał
Aktualizacja: październik 4, 2016
p1040352

ZAKOŃCZENIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO 2016 ZA NAMI

„Kaszubskie morze” to wymarzone miejsce do uprawiania sportów wodnych, zarówno dla żeglarzy-debiutantów, jak i tych z patentami. Pod koniec września, przekonali się o tym uczestnicy ZSŻ 2016. Tradycyjnie filarami wydarzenia były żagle, natura oraz szaaaaanty.

PRZYSZLI NA ŚWIAT, ŻEBY ŻEGLOWAĆ, A NIE SIEDZIEĆ NA….

W skrzynce mailowej pojawia się informacja o imprezie. Chwila namysłu i już wiesz,
że musisz tam być. Powiedzmy sobie szczerze, z pasją nie wygrasz;). Po dopełnieniu formalności, przyszedł czas na skompletowanie załogi – kto z kim, na jakiej łodzi… Teraz pozostaje odliczać już czas do wyjazdu. Nadchodzi wreszcie ten dzień… Po przyjeździe do przystani „Wdzydzki Kąt” rozpoczynamy żeglarski rytuał – odbiór łódki, zaokrętowanie załogi i tradycyjnie spotkanie przy ognisku.

Następnego dnia – kawa, herbata, śniadanie i… rozpoczynamy. Chwilę po odpłynięciu od brzegu wita nas przelotny deszczyk, na szczęście równie szybko odpuszcza. Później już tylko towarzyszy nam błoga cisza, ptaki i… sarna przedostająca się wpław na drugi brzeg jeziora. Fenomenalny ten nasz „czasospowalniacz”.

Wieczór witamy cumując na przystani PTTK w Wdzydzach Kiszewskich. Spotykamy się
w tawernie, gdzie o oprawę muzyczną i dobrą zabawę – zadbał Tomasz Kuręda znany jako, Szantomas. Z trudem można znaleźć miejsce na parkiecie. Tańce i śpiewy trwają do rana. Najwytrwalsi nawet, witają wschód słońca przy tlącym się ognisku i strunach gitary…

ZŁAP WIATR W ŻAGLE…

Fakty mówią same za siebie – uczestnicy nie mogli narzekać na nudę i brak emocji. Żeglarze debiutanci podczas rejsu poznawali tajniki żeglarstwa, między innymi wiązanie węzłów, etykietę żeglarską i kierunki wiatru. Wszystko po to, aby w dniu regat aktywnie uczestniczyć w zmaganiach załogi.

3, 2, 1 start. Ruszyli po zwycięstwo. Chmury, trochę słońca, a przede wszystkim wiatr towarzyszyły zmaganiom żeglarzy podczas regat o Puchar Komandora na jeziorze Gołuń.
Po zaciętej, ale wyrównanej walce jako pierwsza dopływa załoga pod dowództwem Sławka Wyderki druga załoga pod dowództwem Henia Wesołowskiego trzecia Piotrka Wardziaka. Na koniec, po uroczystym wręczeniu zwycięzcom pucharów, uczestnicy bawili się przy szantach.

W niedzielę przy słonecznej, lecz mało wietrznej pogodzie kończymy sezon żeglarski. Czas wracać do domu. Genialne jest to, że co roku udaje się zarazić miłością do żeglowania nowych adeptów. Z żalem zakończyliśmy sezon opuszczając banderę. Czas planować kolejne rejsy 😉

Ahoj! do przyszłego sezonu.

„Wędrująca”  – Stowarzyszenie Sekstant

Galeria: