II Ogólnopolski Rajd Pieszy 2013 „Suwalszczyzna 2013”

Dodał
Aktualizacja: listopad 19, 2013
suwalszczyzna 2013-2

suwalszczyzna 2013-2

Od 12 do 18 maja 2013 r. odbył się II Ogólnopolski Rajd Pieszy 2013 „Suwalszczyzna 2013”. Impreza była organizowana przez Stowarzyszenie Kulturalno – Turystyczne „Sekstant”. Piesze wędrówki odbyły się na pięknych trasach Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

W rajdzie pieszym wzięło udziale blisko 20 osób. Początkowo planowano, iż impreza będzie połączona z rajdem rowerowym, jednak ze względu na brak zgłoszeń oraz brak chęci potencjalnych uczestników rajdu na jazdę wypożyczonymi rowerami wędrówki rowerowe zostały odwołane. W słoneczny dzień 12 maja uczestnicy po przyjeździe do Smolnik zostali zakwaterowani w prowadzonym przez gościnnych gospodarzy ośrodku „Biały Niedźwiedź”. Do 16 maja, wędrując po ukształtowanych przez lodowiec w urokliwych zakątkach Suwalszczyzny piechurzy podziwiali piękne jeziora, głazowiska, doliny rzek, pomniki przyrody, a wszystko w otoczeniu wspaniałych krajobrazów.

Do niezapomnianych wrażeń i wspaniałej atmosfery w trakcie  wędrówek po  przygotowanych przez organizatorów 5 trasach rajdowych przyczyniła się również słoneczna pogoda oraz wieczorne spotkania przy ognisku lub kominku. Piątego dnia rajdu organizatorzy przygotowali dla wędrowców niespodziankę spływ kajakowy po jeziorze Wigry oraz zwiedzanie Klasztoru Kamedułów. Ten dzień był nie tylko dodatkową atrakcją imprezy ale i dodatkową przygodą. Niektóre uczestniczki i uczestnicy nie pływali kajakami, zwłaszcza po tak dużym i głębokim jeziorze jak Wigry. Emocji było co niemiara, ale wskazówki  ratownika usunęły wszystkie obawy i spływ okazał się wspaniałą atrakcją pomimo burzy która przyśpieszyła jego zakończenie. Wieczorem przy tradycyjnym ognisku na brzegu jeziora,  uroczyste podsumowanie rajdu, wspomnienia i pożegnanie.

pdf_60x60 Logo

Galeria zdjęć: