XII Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu

Dodał
Aktualizacja: listopad 14, 2020
XIIMPE-Bolwing2020 (7)_resize (7)

W dniach od 4 do 6 listopada br. w kręgielni MOSiR w Łaziskach Górnych odbyły się XII Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu organizowane przez Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro.

Do zawodów zgłosiło się 25 zawodników. Wchodząc do MOSiR-u każdy uczestnik przeszedł obowiązkowy pomiar temperatury. Następnie wszyscy podpisali oświadczenia dot. COVID-19. Po obowiązkowych formalnościach uczestnicy przystąpili do rozgrzewki na 6 torach bowlingowych.

Mistrzostwa zostały podzielone na gry eliminacyjne oraz gry finałowe (rozgrywane przy ultrafioletowym świetle).

Wyniki:

1.Kategoria KOBIET OPEN:

1 miejsce – Ula Bożek (Łaziska G.) – 1610 pkt. (792+818; 28 strike’ów)

2 miejsce – Magda Starczyk (Jaworzno) – 1397 (697+700; 14)

3 miejsce – Bogusia Depta (Rybnik) – 1283 (651+632; 18)

4 miejsce – Agnieszka Widuch (Łaziska Górne) – 1215 (606+609; 14)

5 miejsce – Alicja Toporek (Jaworzno) – 1205 (586+619; 11)

DNS – Iwona Watoła (Rybnik)

2.Kategoria MĘŻCZYZN M-2:

1 miejsce – Zbigniew Kosiec (Rybnik) – 2016 (1027+989; 62)

2 miejsce – Andrzej Juraszek (Bielsko Biała) – 1896 (832+1064; 50)

3 miejsce – Emil Czosnek (Jaworzno) – 1616 (795+857; 33)

4 miejsce – Rafał Kozieł (Jasienica) – 1568 (883+685; 27)

5 miejsce – Adrian Jendrysko (Łaziska Górne) – 1459 (709+750; 24)

DNS – Krzysztof Michalik (Rybnik)

DNS – Jerzy Szlezinger (Rybnik)

DNS – Ryszard Stachoń (Rybnik)

DNS – Mariusz Watoła (Rybnik)

3.Kategoria MĘŻCZYZN M-1:

1 miejsce – Christopher Naprawca (Rybnik/Chicago) – 1936 (967+969; 44)

2 miejsce – Krzysztof Wywrot (Rybnik) – 1919 (974+945; 42)

3 miejsce – Artur Stabik (Orzesze) – 1782 (998+784; 38)

4 miejsce – Adam Widuch (Łaziska Górne) – 1533 (747+786; 26)

5 miejsce – Robert Salata (Orzesze) – 1458 (791+667; 22)

6 miejsce – Paweł Kozok (Łaziska Górne) – 1448 (756+692; 28)

DNS – Marek Kłosiński (Tarnów)

DNS – Tomasz Rzonsik (Rybnik)

DNS – Paweł Kubiś (Tarnów)

DNS – Jacek Kiełbasa (Tarnów)

Na tegorocznych Mistrzostwach najwięcej 254 punktów w jednej pełnej grze, w tym 9 strike’ów, zdobył Zbigniew Kosiec. Dla przypomnienia, rekord Mistrzostw Polski Energetyków należy do Artura Stabika i wynosi aż 279 pkt.

Wszyscy uczestniczy Mistrzostw otrzymali pamiątkowe koszulki bowlingowe oraz medale, a najlepsi okazałe puchary.

Podsumowując, pomimo “turbulencji” związanych z wynajęciem i rezerwacją obiektu sportowego, XII Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier. Zawody sportowe zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Sportu (bez publiczności, dostęp do kręgielni mieli tylko wyłącznie uczestnicy Mistrzostw). Każdy osoba będąca w obiekcie sportowym koniecznie stosowała się do Regulaminu obiektu w zakresie przeciwdziałania SARS-CoV-2.

Źródło: ssk-elektro.pl