Tenisiści po raz kolejny rywalizowali w Szczyrku

Dodał
Aktualizacja: lipiec 29, 2022
IMG-8899

W dniach 23 do 26 czerwca 2022 roku odbyły się Jubileuszowe XXXV Mistrzostwa Polski Energetyków w tenisie. Już po raz dziesiąty zawody rozegrano na trzech kortach ceglanych Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Podobnie jak w latach ubiegłych mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, które rozpoczynano od stanu 2-2, zamiast trzeciego seta grano decydujący super tie-break.

Mistrzostwa rozpoczęły się od turnieju głównego OPEN w grze pojedynczej, w którym uczestniczyły kobiety i mężczyźni bez podziału na kategorie wiekowe. Po rozegraniu meczów grupowych pod koniec pierwszego dnia w ćwierćfinałach spotkali się:

 • Daniel Sierakowski – Janina Kwoka 2-0 (6-2, 6-3)
 • Michał Plewik – Piotr Marciniewicz 2-0 (6-4, 6-4)
 • Piotr Kucjas – Dariusz Miłoszewski 2-0 (7-5, 6-4)
 • Wiesława Dudczak – Andrzej Mały 0-2 (4-6, 4-6)

Drugi dzień zawodów rozpoczął się od decydujących meczów turnieju głównego OPEN. Półfinały zakończyły się następującymi wynikami:

 • Daniel Sierakowski – Michał Plewik 2-0 (6-2, 6-4)
 • Piotr Kucjas – Andrzej Mały 2-0 (7-5, 6-3)

W meczu finałowym Daniel Sierakowski pokonał Piotra Kucjasa 2-0 (6-2, 6-4), zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski Energetyków w tenisie.

W tym dniu rozegrano również turnieje w dwóch kategoriach wiekowych. W turniejach z podziałem na kategorie wiekowe mogli uczestniczyć zawodnicy, którzy nie awansowali do półfinałów w turnieju głównym. Poniżej wyniki rozgrywek w poszczególnych turniejach:

Turniej w kategorii 1

Półfinały:

 • Piotr Plewik – Wiesława Dudczak 0-2 (3-6, 3-6)
 • Kornel Mały – Janina Kwoka 0-2 (2-6, 2-6)

Finał: Wiesława Dudczak – Janina Kwoka 2-0 (6-2, 6-4)

Turniej w kategorii 2

Półfinały:

 • Krzysztof Strzoda – Piotr Marciniewicz 1-2 (6-2, 4-6, 8-10)
 • Tomasz Gorczyca – Dariusz Miłoszewski 0-2 (4-6, 4-6)

Finał: Piotr Marciniewicz – Dariusz Miłoszewski 1-2 (7-5, 3-6, 8-10)

Na zakończenie Mistrzostw rozegrano gry deblowe

Mecze półfinałowe najlepszych czterech par deblowych zakończyły się następującymi wynikami:

 • Andrzej Mały, Kamil Mały – Piotr Kucjas, Krzysztof Strzoda 2-0 (6-3, 6-3)
 • Dariusz Miłoszewski, Piotr Marciniewicz – Wiesława Dudczak, Michał Plewik 1-2 (5-7, 6-3, 5-10)

W meczu o trzecie miejsce Dariusz Miłoszewski, Piotr Marciniewicz wygrali z Piotr Kucjas, Krzysztof Strzoda 2-0 (6-3, 6-3). Pierwsze miejsce w grach deblowych zdobyła para Andrzej Mały, Kamil Mały, która w finale pokonała parę Wiesława Dudczak, Michał Plewik 2-0 (6-4, 6-4).

Na zakończenie Mistrzostw Polski Energetyków w tenisie Prezes Federacji Sportowej Energetyk Pan Marek Gralec podsumował zawody, podziękował wszystkim uczestnikom za grę oraz wręczył zwycięzcom turnieju puchary, elektroniczne karty podarunkowe Decathlon oraz gadżety otrzymane od PZT.

Ponadto poza programem imprezy część zawodników zarówno przed rozpoczęciem jak i po zakończeniu wzięła udział w wyprawie w góry. Impreza przebiegała w dobrej i sportowej atmosferze. Miło byłoby spotkać się za rok w podobnym lub większym gronie uczestników. Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w tradycyjnym już turnieju Mistrzostw Polski Energetyków w tenisie w Szczyrku 2022 roku.

Relacja – Michał Plewik

Informujemy, że impreza była dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dysponentem dotacji jest Minister Sportu i Turystyki.

Poniżej zdjęcia z turnieju: