Zmagania siatkarzy w długi weekend

Dodał
Aktualizacja: czerwiec 15, 2023
20230610_124816

Od 7 do 11 czerwca w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie odbywały się XVII Mistrzostwa Polski Energetyków w Piłce Siatkowej Plażowej Kobiet i Mężczyzn. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w trzech kategoriach.

Drugi rok z rzędu siatkarze rywalizowali na boisku do siatkówki plażowej w położonym w nadmorskim Władysławowie Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Już od początku pobytu uczestników powitała słoneczna pogoda, która utrzymała się już do samego końca turnieju. W mistrzostwach wzięło łącznie udział 32 zawodników i zawodniczek reprezentujących łącznie 16 drużyn.

Siatkarze rozpoczęli zmagania na dwóch boiskach do piłki plażowej, usytuowanych na terenie COS Cetniewo, od czwartku, 8 czerwca. Panowie rywalizowali w dwóch kategoria – M1 i M2, a panie w kategorii OPEN. Pierwszego i drugiego dnia mecze rozgrywane w systemie grupowym. Spotkania finałowe i o trzecie miejsce zaplanowano w sobotę.

W rywalizacji pań tytuł obroniła Magda Olszewska z ENERGA, która w tym roku grała razem z Marleną Borecką z Lubina. Przypomnijmy, że w zeszłym roku z zawodniczką ze spółki z Gdańska grała Olga Klein, ale w tym roku zawodniczka ta mimo szczerych chęci nie mogła wystąpić. Pomorsko-lubuska para w finale pewnie pokonała duet Paulina Urbaniec/Alina Dobrzańska z TAURON Dystrybucja S.A. 2:0(21:16, 21:10). Trzecie miejsce zdobyła para Natalia Bień/Marta Waszka z TAURON Dystrybucja/Pomiary.

Wśród panów w kategorii M1 tytuł obronili Sławomir i Piotr Wrzoskowie z ENERGA Logistyka/OPERATOR. W finale duet ten pewnie wygrał z parą Artur Klein/Piotr Domański (ENERGA OPERATOR) wygrywając w pierwszej partii do 11, a w drugiej do 14. Bardziej zacięty był mecz o 3. miejsce.  W tym pojedynku ostatecznie lepszy był duet Marcin Kuchciak/Marcin Piwko z drużyny ENERGETYKA Lubin, który po trzech setach okazał się lepszy od pary Piotr Licznerski/Patryk Nowak z EC Oddział Bydgoszcz.

Także w dwóch setach rozstrzygnął się finał w kategorii M2. W tym meczu lepszy był duet Piotr Szczepański/Andrzej Masiak (PGE EC o. Wybrzeże & ANKRA), który pokonał 2:0 (21:10, 21:6) Piotra Kośmidera i Sebastiana Winiarskiego z ENERGA OPERATOR II. Na najniższym stopniu podium w tej kategorii stanęli Paweł Solich i Piotr Łukaszewicz z Enea 2, który w trzech setach wygrali z parą Janusz Gądek/Przemysław Szlachta.

W sobotę oprócz gier finałowych zorganizowano również uroczyste zamknięcie mistrzostw, połączenie z wręczaniem statuetek, medali, nagród i dyplomów dla najlepszych drużyn. Nagrody i wyróżnienia wręczał Marek Gralec z Federacji Sportowej „Energetyk”.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Polski Związek Piłki Siatkowej. Impreza była dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dysponentem dotacji jest Minister Sportu i Turystyki.

Wyniki:

XVII Mistrzostwa Polski Energetyków w Piłce Siatkowej Plażowej Kobiet i Mężczyzn wyniki