XXVIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie Ziemnym

Dodał
Aktualizacja: czerwiec 23, 2015
img_20150613_093258

Od 11 do 14.06.2015 r. w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie Ziemnym. W imprezie uczestniczyli zawodnicy reprezentujący firmy energetyczne z całego kraju.

Pierwszego dnia imprezy, w czwartek po zakwaterowaniu w hotelu w Szczyrku odbyło się losowanie grup z podziałem na dwie kategorie wiekowe, do i powyżej 45 lat.

W piątek od godziny 8.30 rozpoczęły się gry grupowe. Wyrównany poziom zawodników i walka do ostatniej piłki (mecze często rozstrzygane były dopiero w tie-breaku) spowodował, że ostatni zawodnicy schodzili z kortu w godzinach wieczornych.

Na sobotę przewidziano mecze rewanżowe w grupie do 45 lat oraz mecze ćwierćfinałowe, półfinały i finał w kategorii powyżej 45 lat.  W czasie gier finałowych obecny był Prezes Zarządu Federacji Sportowej „Energetyk” – Marek Gralec. Pomimo upalnej pogody (temperatura sięgała 300C), zawodnicy podobnie jak dnia poprzedniego toczyli długie i wyrównane pojedynki. Ze względu na trwające mecze, dzięki uprzejmości obsługi hotelowej organizator dwukrotnie przesuwał termin uroczystej kolacji. Wydaje się, że dopiero wieczorna transmisja meczu Polska – Gruzja w piłce nożnej zdopingowała zawodników do ukończenia turnieju.

Na zakończenie imprezy Dyrektor turnieju nagrodził najlepszych zawodników pucharami, medalami, nagrodami rzeczowymi oraz wręczył dyplomy. W klasyfikacji końcowej w kategorii do 45 lat zwyciężył Wojciech Chocholski (ENERGA-OPERATOR S.A.), drugie miejsce zajął Michał Plewik (TAURON Wytwarzanie S.A.), trzecie Tadeusz Klonowski (ENERGA-OPERATOR S.A.), tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Marcin Mandera (TAURON Wytwarzanie S.A.). W kategorii powyżej 45 lat zwyciężył Arkadiusz Paniczak (TAURON Dystrybucja S.A.), za nim kolejne miejsca na podium zajęli – Daniel Sierakowski (TAURON Wytwarzanie S.A.) i Piotr Kucjas (TAURON Wytwarzanie S.A.), natomiast czwarte miejsce zajął Włodzimierz Koziarz (TAURON Wytwarzanie S.A.).

Zakończeniu Mistrzostw towarzyszył  uroczysty grill, na który zaproszono wszystkich uczestniczących w zawodach tenisistów. Sponsorem imprezy było Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych. Jednocześnie już teraz chcemy zaprosić wszystkich miłośników tenisa na kolejne zawody w przyszłym roku, informując że ośrodek w Szczyrku poza rozbudową części hotelowej będzie również powiększony o kolejny – trzeci kort tenisowy.

pdf_60x60 Mecze grupowe (do 45 l.)

pdf_60x60 Mecze grupowe (pow. 45 l.)

pdf_60x60 Faza pucharowa