XI Mistrzostwa Polski Energetyków w biegu na 10 km

Dodał
Aktualizacja: czerwiec 20, 2019
DSC_0934

W dniu 12.05.2019 r. zostały rozegrane XI Mistrzostwa Polski Energetyków w biegu na 10 km. Zawody zostały zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Skawinie. Bieg ukończyło 84 energetyków reprezentujących 7 drużyn.

Impreza była organizowana w ramach XVIII Biegu Skawińskiego, który odbywa się od 2002 r. Biegacze rywalizowali na łatwej trasie (posiadającej atest PZLA) o niewielkim podwyższeniu, jednej z najszybszych w Polsce, co stwarzało idealne warunki do bicia rekordów życiowych. Zawody w biegu na 10 km rozpoczęły się o godz. 15.30. Do startu w imprezie uprawnieni byli pracownicy elektrowni, elektrociepłowni, a także spółek dystrybucyjnych i innych spółek bezpośrednio współpracujących z energetyką. Wśród panów rywalizację wygrał Andrzej Włoch z Marklowic Górnych (Tauron Team), natomiast wśród pań Anna Drzyzga-Błaszczyk z Dobczyc (Tauron Team). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa Feniks PGE Elektrownia Opole za którą uplasowali się przedstawiciele PGE Elektrowni Turów i Tauron Team.