Wyjątkowe mistrzostwa tenisowe energetyków

Dodał
Aktualizacja: lipiec 3, 2024
IMG_5556

Wiele meczów, rywalizacja zarówno tenisistów jak i tenisistek do późnych godzin. Takiej frekwencji mistrzostwa energetyków w tenisie ziemnym nie miały od lat!

XXXVII Mistrzostw Polski Energetyków w tenisie odbyły się w dniach 20 do 23 czerwca 2024 roku na kortach Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Organizatorem turnieju była Federacja Sportowa „Energetyk”. W tym roku w zawodach wystartowały 4 tenisistki i 30 tenisistów, reprezentanci firm z branży energetycznej, z całego kraju. Celem turnieju było wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników w tenisie wśród energetyków w 2024 roku.

Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwała komisja w składzie: Dyrektor turnieju Michał Plewik, Sędzia naczelny Krzysztof Mirek oraz Przedstawiciel zawodników Dariusz Miłoszewski.

Podczas mistrzostw rozegrano pięć turniejów: 1) singla kobiet, 2) singla mężczyzn w kategorii M1, 3) singla mężczyzn w kategorii M2, 4) debla open oraz 5) miksta. Pierwszego dnia mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, które rozpoczynano od stanu 2-2, zamiast trzeciego seta grano decydujący super tie-break. Drugiego dnia grano jednego seta od stanu 0-0.

Pierwszy mecze rozpoczynano o godz. 7.30 ostatnie kończono około północy przy sztucznym świetle. Pomimo upalnej pogody, zaciętych i emocjonujących meczów, na kortach panowała bardzo dobra atmosfera.