Cetniewo znowu gościło energetycznych siatkarzy

Dodał
Aktualizacja: czerwiec 21, 2024
IMG_3366

Od 12 do 16 czerwca w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie rozgrywane były XVIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Piłce Siatkowej Plażowej Kobiet i Mężczyzn. W rywalizacji wzięło udział łącznie 18 siatkarskich par.

Trzeci rok z rzędu miłośnicy siatkówki plażowej wśród energetyków wzięli udział w sportowych zmaganiach we Władysławowie. Tym razem na turniej zapisało się 15 par męskich i 3 żeńskie. Niestety w tym roku, w przeciwieństwie do lat ubiegłych, nie dopisała pogoda i niektórzy zawodnicy rozgrywali swoje mecze w strugach deszczu. Siatkarze rozpoczęli rywalizację na dwóch boiskach do piłki plażowej, znajdujących się na terenie COS OPO Cetniewo, od czwartku (13 czerwca). Panowie rywalizowali w dwóch kategoria – M1 i M2, a panie w kategorii OPEN. Pierwszego i drugiego dnia mężczyźni mecze rozgrywali w systemie grupowym. Siatkarki, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, grały tylko w czwartek. Ponadto na życzenie uczestników i za zgodą sędziów odbyły się także mecze w mikstach.

Wśród pań najlepsza była para Ewa Silczuk – Marta Broda grająca w łączonej drużynie TAURON Dystrybucja/TAURON Dystrybucja Pomiary II. Zawodniczki te odnotowały dwa zwycięstwa, nie tracąc przy tym żadnego seta.

Panowie w kategorii M1 podzieleni byli na dwie grupy – w jednej znalazło się 5, a w drugiej 4 pary. W tej fazie rywalizacji mecze były dosyć jednostronne, wszystkie zakończyły się w dwóch setach. Bardziej wyrównany rywalizacja byłą w fazie pucharowej. Wśród panów w kategorii M1 po raz kolejny tytuł obronili Sławomir i Piotr Wrzoskowie z ENERGA 2/ENERGA Logistyka. W finale duet ten wygrał po zaciętym, zakończonym tie-breakiem, spotkaniu z parą Cezary Wąsik – Przemysław Kozak z PGNiG TERMIKA S.A. II. Również trzysetowy przebieg miał wcześniejszy mecz o 3-cie miejsce pomiędzy Marcinem Piwko i Marcinem Kuchciakiem z Energetyki Lubin a Arturem Kleinem i Piotrem Domańskim z ENERGA OPERATOR. W pojedynku lepsza okazała się ta druga para.

W kategorii M2 o końcowej kolejności zadecydowały bezpośrednie mecze w 6-zespłowej grupie. Zdecydowanie najlepszy był duet Arkadiusz Kuśmider – Sebastian Winiarski, która odniosła komplet zwycięstw. Na drugim miejscu znalazła się dwójka z PGNiG TERMIKA S.A. I: Witold Leś i Sławomir Borkowski. Na najniższym stopniu podium w kategorii M2 uplasowali Albert Czernowski i Paweł Solich z Enea Operator.

Ponadto rozegrano jeszcze mini turniej w miksta. W ramach tej siatkarskiej rywalizacji najlepsza okazała się para Natalia Bień – Przemysław Szlachta z drużyny TAURON Dystrybucja/TAURON Dystrybucja Pomiary I, która wygrała wszystkie siatkarskie pojedynki.

W sobotę oprócz gier finałowych zorganizowano również uroczyste zamknięcie mistrzostw, połączenie z wręczaniem statuetek, medali, nagród i dyplomów dla najlepszych zawodników i zawodniczek. Nagrody i wyróżnienia wręczał Marek Gralec z Federacji Sportowej „Energetyk”. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Polski Związek Piłki Siatkowej.

Galeria zdjęć (za przesłanie zdjęć serdecznie dziękujemy Witoldowi Lesiowi i Oldze Klein)

Wszystkie zdjęcia (link poniżej ważny do 12.07):

https://we.tl/t-EqMhVLSm4u

Wyniki:

Wyniki XVIII MPE w Piłce Siatkowej Plażowej Kobiet i Mężczyzn 2024