VII Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym

Dodał
Aktualizacja: czerwiec 16, 2015
dsc_6279

dsc_6279VII Mistrzostwa  Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB TAURON CUP odbyły się 16 maja br., jak co roku, w Krakowie. Impreza była rozgrywana w ramach drugiej w tym roku edycji Skandia Maraton Lang Team.

W tegorocznej edycji imprezy, podobnie jak w zeszłym roku padł rekord frekwencji, gdyż na liście startowej było 1736 zawodników, z czego 160 z nich reprezentowało 36 firm energetycznych. Miasteczko wyścigu zostało umieszczone na Błoniach Krakowskich. Energetycy wystartowali na wszystkich dystansach mini (20 km) i medio (58 km) w trzech kategoriach wiekowych, natomiast na grand fondo (85 km) w dwóch. W zawodach wzięły udział również  kobiety, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych.

Dystans mini charakteryzował się zróżnicowaną skalą trudności, a jego trasa prowadziła po różnych nawierzchniach, natomiast trasy medio i grand fondo stanowiły dużo poważniejsze wyzwanie dla kolarzy, gdyż składały się z wielu ścieżek leśnych i polnych, szutrowych dróg i przewyższenia sięgającego 1180 metrów. Trasa w tym roku różniła się od tych z poprzednich edycji – było dużo podjazdów i błota, a odbywający się po mokrym Lesie Wolskim wyścig dodał rywalizacji sporo uroku.

Energetycy prezentowali wysoki poziom, gdyż trójka z nich (Joanna Majewska z PGE Obrót, Piotr Klimaszewski z PSE oraz Krzysztof Szczepina z TAURON Wydobycie ZG Janina) wygrali również klasyfikacje Skandii w swych kategoriach. W porównaniu z zawodami z poprzednich lat, doszło do kilku niespodzianek, gdyż Tomasz Sadowski z Elektrowni Chorzów (6-cio krotny triumfator imprezy z poprzednich edycji) zajął 2-gie miejsce, natomiast Tomasz Mycek (ECO Tarnobrzeg) na skutek pechowego upadku w ogóle nie znalazł się na podium.

W klasyfikacji drużynowej po raz pierwszy wygrało RAFAKO, za którym kolejno uplasowały się ekipy PGE Dystrybucja i TAURON Wydobycie Zakład Górniczy Janina. Zwycięzcom puchary,  medale, dyplomy i nagrody wręczali przedstawiciele TAURON Polska Energia S.A. – Elżbieta Bukowiec oraz RAFAKO S.A. – Piotr Karaś.

Za organizację imprezy odpowiadali TKKF „Energia” przy TAURON Dystrybucja S.A oraz LANGTEAM. Sponsorem zawodów były następujące instytucje: RAFAKO S.A., Energoprojekt – Katowice S.A. i MPEC  S.A. w Krakowie. Głównym partnerem była firma TAURON Polska Energia S.A., a patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawował portal Nowa Energia.