IX Mistrzostwa Polski Energetyków w biegu na 10km

Dodał
Aktualizacja: czerwiec 28, 2017
DSC_6276

W sobotę 13 maja w Skawinie odbył się XV Bieg Skawiński. Jubileuszowa edycja była poświęcona pamięci tragicznie zmarłego Tomasza Staszczaka, maratończyka, wielokrotnego uczestnika Biegu Skawińskiego byłego pracownika Valeo Autosystemy w Skawinie. Na atestowaną 10 km trasę Skawina – Radziszów – Skawina wyruszyło 925 biegaczy, a wśród nich liczni reprezentanci polskiej energetyki. W kategorii Mistrzostwa Polski Energetyków mogli startować pracownicy elektrowni, elektrociepłowni i spółek dystrybucyjnych oraz innych firm bezpośrednio współpracujących z energetyką. Najlepszymi energetykami wśród 92 uczestników okazał się Łabuz Marek z Tarnowa, na drugim miejscu uplasował się Seweryn Jacek z Mysłowic, a kolejne miejsce zajął Glinkowski Jarosław z miejscowości Turek. Najszybszą kobietą okazała się Kiszka Karolina z Bratkowic przed Matysek Agnieszką z  Pawłowa i Anną Drzyzgą-Błaszczyk z Dobczyc. Drużynowo wygrała ekipa ZRE Katowice przed Rafako S.A Racibórz i Amec Foster Wheeler Running Team. Zwycięzca XV Biegu Skawińskiego został się Adam Czerwiński z Krakowa, czas 30.34 sek,  przed Ruslanem SAVCHUK z Ukrainy. Wśród pań miejsce pierwsze Sławik Maria z Krakowa, miejsce drugie Kucharska Ewa z Pszczyny. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów był udział w XV Biegu Skawińskim córki Prezydenta RP p. Kingi Dudy. Pani Kinga bieg ukończyła w czasie poniżej 60 min zmęczona, ale szczęśliwa. Najlepsi biegacze – energetycy (miejsca I-VI) otrzymali, puchary, nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe koszulki i medale oraz dyplomy z wydrukowanym czasem i miejscem.   Na zakończenie całej imprezy wszyscy uczestnicy  brali udział w losowym podziale dodatkowych nagród łącznie z czterema telewizorami 40” LED. oraz skuterem Zip Tops. Serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim energetykom za przyjazd do Skawiny i udział w naszej imprezie.    Organizatorem XV Biegu Skawińskiego i IX Mistrzostw Polski Energetyków był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Skawinie. Dziękujemy  wszystkim sponsorom, instytucjom, wolontariuszom oraz osobom wspierającym, które przyczyniły się do wzorowej organizacji biegu. Szczególne podziękowania dla firm związanych z branżą energetyczną tj. Tauron Dystrybucja S.A., Elektrownia Skawina S.A., MPEC S.A. w Krakowie.

Za relację dziękujemy p. Adamowi Mrowcowi.