IV Mistrzostwa Polski Energetyków w biegu na 10 km

Dodał
Aktualizacja: maj 28, 2012
dsc_1521

dsc_1521

12 maja w Skawinie w ramach X Międzynarodowego Biegu Skawińskiego odbyły się IV Mistrzostwa Polski Energetyków w biegu ulicznym na dystansie 10km. Bieg Skawiński ukończyło 1044 biegaczy z kilku państw w tym 64 pracowników branży energetycznej.

W kategorii energetyków I – miejsce zajął Mariusz Weronowicz z Kozienic z bardzo dobrym czasem 34 min. 59 sek., II – miejsce zajął Sławomir Stąpor z Dąbrowy Górniczej, a III – miejsce Marcin Zieliński z Dobrzenia Wielkiego. Na starcie stanęły 3 panie, a kolejność była następująca: I – miejsce Patrycja Kaniewska z Wejherowa, II – miejsce Gabriela Sobczak z Raciborza, III – miejsce Julia Komander z Raciborza.

W klasyfikacji drużynowej sklasyfikowanych zostało 10 zespołów, na najwyższym miejscu podium stanął zespół z Turbocare Poland w składzie Marek Kapela, Krzysztof Szwed oraz Marek Podgrodzki, II – miejsce zespół z Tauron Dystrybucja S.A., III – miejsce zespół PGE Elektrownia Turów a IV – miejsce PGE Elektrownia Opole. Najlepsi biegający energetycy otrzymali puchary, pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Warto podkreślić, że pracownik sektora energetycznego – Maciej Kania, został w drodze osobnego regulaminu, zwycięzcą głównej nagrody X Międzynarodowego Biegu Skawińskiego, samochodu Kia Picanto! M. Kania jest pracownikiem Elektrowni Turów Bogatynia. Do Skawiny przyjechał z kolegami z pracy, wszyscy oni brali udział w Biegu Skawińskim oraz w IV Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km. W X Biegu Skawińskim zajął 639 miejsce na 1044 startujących, którzy ukończyli bieg. Swoje hobby, bieganie realizuje na terenach przygranicznych Polski i Czech, ale jak twierdzi warunki do biegania u „południowego sąsiada” są o wiele lepsze jak w Polsce.

Wszyscy zawodnicy rywalizowali ze sobą w duchu „fair play” ścigając się na trasach posiadających atest PZLA.

Poniżej można pobrać wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej energetyków oraz kilka zdjęć z imprezy. Wszystkie wyniki oraz pełna galeria zdjęć znajduje się na stronie www.biegskawina.pl.

pdf_60x60 Klasyfikacja indywidualna

pdf_60x60 Klasyfikacja drużynowa