III Mistrzostwa Polski Energetyków w Biegu na 10 km.

Dodał
Aktualizacja: czerwiec 8, 2011
bieg_skawinski_50d_20110514_0671

14 maja w Skawinie w ramach IX Międzynarodowego Biegu Skawińskiego odbyły się III Mistrzostwa Polski Energetyków w biegu ulicznym na dystansie 10km. Bieg Skawiński ukończyło 632 biegaczy z kilku państw w tym 47 pracowników branży energetycznej.

W kategorii energetyków I-miejsce zajął Starzyński Dariusz z Sędziszowa z bardzo dobrym czasem 34min.09sek , II-miejsce zajął Łabuz Marek z Tarnowa a III-miejsce Weronowicz Mariusz z Kozienic. Na starcie stanęły 3 panie a kolejność była następująca: I-miejsce Zofia Wodziańskia z Krakowa, II-miejsce Gabriela Sobczak z Raciborza, III-miejsce Karina Zdybał z Kalet. W klasyfikacji zespołowej na na najwyższym miejscu podium stanął zespół z PGE ELEKTROWNIA TURÓW w składzie: Bogdał Marek, Zalejski Arkadiusz, Makowski Krzysztof, II-miejsce zespół z FOSTER WHEELER , III-miejsce zespół ELTUR-SERWIS SP. Z O.O. a IV-miejsce GDF SUEZ ENERGIA POLSKA.
Najlepsi biegający energetycy otrzymali puchary, pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, wszyscy brali udział w losowaniu innych rzeczowych nagród łącznie z 40″ telewizorem LCD. W klasyfikacji open Biegu Skawińskiego zwyciężył reprezentant Polski , olimpijczyk z Pekinu w maratonie Henryk Szot z Muszyny w rekordowym czasie 29min.37sek., wśród kobiet najlepszą okazała się reprezentantka Mołdowy Fiskovicz Lilia w czasie 34min. 12sek. Organizatorzy, Gmina Skawina i Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” dziękują wszystkim zawodnikom za wspaniałą sportowa walkę w duchu „fair play” oraz zapraszają za rok do wzięcia udziału w X Jubileuszowym Biegu Skawińskim i IV Mistrzostwach Polski Energetyków. Trasa biegu skawińskiego posiada atest PZLA. Wszystkie wyniki oraz galeria zdjęć znajduje się na stronie www.biegskawina.pl.