Zmarł Jerzy Ostojski – Wiceprezes Zarządu Federacji Sportowej „Energetyk”

Dodał
Aktualizacja: Luty 15, 2021
Śp Jerzy Ostojski (1)

Z niezwykłym smutkiem przyjęliśmy informację, że w dniu 13.02.2021 w godzinach porannych w wieku 78 lat zmarł Wiceprezes Zarządu i długoletni działacz Federacji Sportowej „Energetyk” – Jerzy Ostojski. Oprócz zasiadania w Zarządzie, Jerzy Ostojski przez wiele lat był aktywnym działaczem Komisji Rewizyjnej naszej Federacji. Warto podkreślić, iż był także wieloletnim organizatorem wspaniałej imprezy z naszego kalendarza – Ogólnopolskich Zawodów na Orientację Energetyków.

Jerzy Ostojski był nauczycielem wychowania fizycznego w Dychowie oraz założycielem i wieloletnim Prezesem UKS Energetyk Dychów – specjalizującego się w biegach na orientacje. Osiągał w tej dyscyplinie sukcesy w kraju i za granicą. Wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej, reprezentował także nasz kraj na mistrzostwach świata weteranów.

Jego podopieczni z UKS Energetyk Dychów również odnosili sukcesy zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i ogólnopolskim. Za zasługi w upowszechnianiu kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży był wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

Żegnamy Ciebie ze smutkiem drogi Jerzy, dziękując serdecznie za Twój niezwykły wkład i zaangażowanie w działalność naszej Federacji!

Wspomnienie Jerzego Ostojskiego