Jubileuszowy XX Zimowy Rajd Górski Energetyków

Dodał
Aktualizacja: kwiecień 1, 2014
z-ok.0212

z-ok.0212

Od 9 do 15.03.2014 r. na terenie Karkonoszy odbył się XX Zimowy Rajd Górski Energetyków „Karkonosze – 2014”. W imprezie wzięło udział 90 osób z zakładów energetycznych z całej Polski.

Najliczniejszą grupę piechurów stanowili przedstawiciele PGE „Dolna Odra”, którzy mieli blisko 20-osobową ekipę. Uczestnicy imprezy zakwaterowani byli w Ośrodku Wypoczynkowym „Markus” w Przesiece niedaleko Karpacza, w miejscu zapewniającym ciszę i spokój. Komandorem rajdu, jak co roku, był Andrzej Kaszuba.

Jubileuszowa edycja rajdu, podobnie jak zeszłoroczna odbyła się w Karkonoszach. W zamyśle organizatorów proponowane w tym roku trasy, w polaczeniu z tymi z 2013 r., miały stanowić uzupełnienie i zamknięcie najbardziej urozmaiconych i najpopularniejszych tras w Karkonoszach. Plan zrealizowano w praktyce, przez co uczestnicy mieli możliwość przejścia  niemal całego grzbietu Karkonoszy  w ciągu dwóch lat.

W jubileuszowej edycji rajdu piechurom dopisywała pogoda, niebo było czyste, świeciło słońce, temperatury momentami były wręcz letnie, co jednak wpływało na brak śniegu. Szlaki były niezatłoczone, a stanowiący dla malkontentów brak śniegu paradoksalnie okazał się sprzymierzeńcem uczestników rajdu, gdyż dzięki temu możliwe było zrealizowanie tras, które w innym przypadku byłyby zbyt niebezpieczne dla wędrówek zimowych. Położenie bazy rajdu w Przesiece umożliwiło, przy niewielkiej pomocy autobusów i kolejki na Kopę, przejście głównego grzbietu Karkonoszy od Czarnej Przełęczy do Przełęczy Kowarskiej oczywiście ze zdobyciem najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki. Uatrakcyjnieniem rajdu przygotowanym przez jego organizatorów dla uczestników była możliwość zwiedzania malowniczych ruin zamku Chojnik.

Oprócz górskich wycieczek dla osób biorących udział w rajdzie, jak co roku, zaplanowano grill na inaugurację imprezy, a także wieczorne spotkania i uroczyste zakończenie rajdu. Podczas zakończenia imprezy wręczono brązowe odznaki „Zasłużony działacz Federacji Sportowej „Energetyk” Stanisławowi Mazurkiewiczowi (Energotest Gliwice), Łukaszowi Szczecińskiemu (ENEA Operator Sp. z o.o.o), Janowi Łuczakowi (EC Zielona Góra) i Teresie Filipczyńskiej (PGE GiEK S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra). Podczas trwania Rajdu nie zanotowano żadnych wypadków, nie zgłoszono również żadnych zastrzeżeń i skarg pod adresem organizatorów.

Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki RP.

msit_logo

Galeria zdjęć (serdecznie dziękujemy Teresie Filipczyńskiej za ich udostępnienie):