Narciarze z branży energetycznej rywalizowali w trudnych czasach

Dodał
Aktualizacja: Luty 23, 2021
IMG_20210220_101428

Pomimo obowiązującego stanu epidemii koronawirusa od 18 do 21 lutego zorganizowano XXII Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim. Imprezę, podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowano w Kluszkowcach z bazą w Niedzicy.

Ze względu na obowiązującą już od niemal roku epidemię SARS-CoV-2 i ograniczenia sanitarne mistrzostwa zorganizowano w innym niż planowano terminie. Impreza została przygotowana niemalże w ekspresowym tempie po decyzji o otworzeniu stoków narciarskich i hoteli. Pomimo krótkiego czasu na zapisy, zawody cieszyły się zainteresowaniem firm energetycznych z całej Polski.

Mistrzostwa rozpoczęły się od przyjazdu większości uczestników w czwartek 18 lutego, w godzinach popołudniowych. Tym razem wszyscy narciarze i narciarki byli zakwaterowani w jednym miejscu – Hotelu „Pieniny” w Niedzicy. Ostatecznie na mistrzostwa wraz z osobami towarzyszącymi i stanowiącymi obsługę imprezy zapisało się 60 osób. Pierwszego dnia organizatorzy przekazali uczestnikom karnety do stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski, a także okolicznościowe gadżety. Obecny na miejscu Prezes Zarządu – Marek Gralec omówił krótko program mistrzostw, przypomniał o obostrzeniach covidowych i odpowiadał na zadane przez przedstawicieli drużyn pytania.

Następnego dnia w piątek 20 lutego o godz. 10 rozpoczął się oficjalny trening przed zawodami, na stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski. Uczestnicy dojeżdżali na stok własnymi środkami transportu lub zapewnionym przez organizatorów autobusem. Należy podkreślić, iż w tym roku pogoda, wyjątkowo w stosunku do lat ubiegłych, dopisała narciarzom, gdyż panowała zimowa aura. Wieczorem po powrocie z treningu i obiadokolacji rozdano uczestnikom numery startowe. Ze względu na mniejszą niż w zeszłych latach frekwencję i konieczność zapewnienia sprawiedliwej rywalizacji, zawodników podzielono wyjątkowo na trzy kategorie. Kobiety startowały w kategorii open, natomiast panowie w kategorii M1 (rocznik 1973 i młodsi), a pozostali mężczyźni w kategorii M2.

W sobotę 20 lutego rozpoczęto mistrzostwa ok godz. 10. Narciarze i narciarski rywalizowali w dwóch przejazdach. Na listę startową wpisane były 55 osób w tym 10 kobiet i 45 mężczyzn – 23 w kategorii M2 i 22 w kategorii M2. Po ponad godzinie zmagań zawody zostały zakończone. Ostatecznie w zawodach dwa przejazdy ukończyło 46 uczestników: 8 kobiet, 21 w kategorii M2 i 17 w kategorii M1.

Dekoracja najlepszych zawodniczek i zawodników nastąpiła na stoku przy linii mety. Triumfatorom wręczano medale i pamiątkowe statuetki. Najlepszy czas przejazdu wśród mężczyzn uzyskał Aleksy Bartoszewicz z ekipy EWA SKIWśród pań natomiast najlepszy czas przejazdu miała Anna Durak z TAURON DYSTRYBUCJA. W sobotę o godz. 19 nagrodzono najlepszych narciarzy i narciarki, wręczono im również dyplomy oraz puchary dla najlepszych drużyn. W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie triumfowała drużyna TAURON DYSTRYBUCJA, drugie miejsca zajął zespół EWA SKI, a najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów.

W ceremonii zakończenia udział wzięli przedstawiciele komitetu organizacyjnego mistrzostw: Prezes Zarządu Federacji Sportowej „Energetyk” – Marek Gralec, Dyrektor Biura Zarządu – Łukasz Bigoszewski oraz Jerzy Zięba. Ponadto w wydarzeniu tym uczestniczył również Członek Zarządu – Jarosław Gromysz.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Polski Związek Narciarski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom mistrzostw, którzy wzięli udział w naszej imprezie oraz gratulujemy zwycięzcom! Mamy nadzieję, że każda kolejna edycja mistrzostw będzie rozgrywana już w „spokojniejszych” czasach.

Wyniki:

wyniki_mpe

wyniki_mpe_druzynowe (4)

Galeria zdjęć: