XXXIV Mistrzostwa Polski Energetyków w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

Dodał
Aktualizacja: Wrzesień 30, 2011
img_0183

img_0183

 

Turniej był organizowany bezpośrednio przez Federację Sportową „Energetyk” na terenie katowickiej AWF, w dniach 08 – 11.09.2011 r. W mistrzostwach wzięło udział 7 drużyn męskich i 2 kobiece.

Przyjazd uczestników turnieju nastąpił 08.09.2011, tego dnia o godz. 20.00 odbyła się odprawa kierowników ekip na której ustalano kwestie organizacyjne związane z turniejem. Zadecydowano, że kobiety rozegrają dwa spotkania, jedno w piątek, a drugie w sobotę. Mężczyźni natomiast mieli rozgrywać mecze systemem każdy z każdym. Ustalony system rozgrywek sprawił, że każdy męski zespół miał do rozegrania 6 spotkań. Turniej rozpoczął się o godzinie 9.30 w piątek, spotkania były rozgrywane na dwóch boiskach.

Najlepsze zespoły (zajmujące miejsca od 1 do 3) otrzymały dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Turniej w kategorii męskiej wygrała ekipa Południowego Koncernu Energetycznego S.A., natomiast wśród kobiet zwyciężyła drużyna TAURON DYSTRYBUCJA S.A.. Przyznano nagrody indywidualne dla kobiet i mężczyzn w kategoriach najlepiej atakującego, najlepiej rozgrywającego i najwszechstronniejszego zawodnika i zawodniczki.

 

Zawody patrząc z perspektywy organizatora i samych zawodników były bardzo dobre, nie było żadnych zastrzeżeń co do samej imprezy jak i poziomu sędziowania. Mistrzostwa były prowadzone przez sędziów ze Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w Katowicach. Wśród zawodników przydarzyła się jedna drobna kontuzja.

ikona_wordKlasyfikacja drużynowa

 

Galeraia zdjęć: