XVII Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim

Dodał
Aktualizacja: styczeń 28, 2016
IMG_7470

XVII Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim odbyły się od 21 do 24.01.2016 r. w Wiśle, z bazą w Szczyrku. Na listę startową wpisanych było 108 zawodników (reprezentujących 20 drużyn), ostatecznie mistrzostwa ukończyło 90 osób (18 kobiet i 72 mężczyzn).
Uczestnicy Mistrzostw, podobnie jak przed rokiem, zakwaterowani byli w Ośrodku Turystyczno – Sportowym „Zagroń” w Szczyrku. Przyjazd większości ekip do hotelu nastąpił w czwartek 21.01., w godzinach popołudniowych. Około godziny 17 przeprowadzono losowanie, po którym wywieszono w ośrodku listy z numerami startowymi. Losowanie odbyło się wyjątkowo w pięciu kategoriach według kryterium płci i wieku: K1/M1 (kobiety/mężczyźni do 40 lat), K2/M2 (od 41 do 50 lat) i M3 (> 50 lat). Niestety ze względu na obecność tylko jednej osoby w planowanej kategorii K3, kategorię tą połączono z K2. Najwięcej osób – 32 zostało sklasyfikowanych w kategorii M3. Ceremonię losowania przeprowadzili członkowie komitetu organizacyjnego zawodów. Wieczorem po losowaniu nastąpiło spotkanie kierowników poszczególnych ekip z przedstawicielami FSE (w osobie Marka Gralca – Prezesa Federacji Sportowej „Energetyk” oraz Łukasza Bigoszewskiego – Kierownika Biura Zarządu) połączone z wręczeniem dwudniowych karnetów narciarskich.

Następnego dnia (w piątek 22.01) uczestnicy mistrzostw w większości wyjechali do Wisły, aby pojeździć na nartach w „Nowej Osadzie”, a więc miejscu, w którym miały być rozgrywane, przeniesione ze „Skrzycznego” w Szczyrku, XVII Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim. Po powrocie z nart do OTS „Zagroń” w Szczyrku, uczestnicy mogli korzystać z przygotowanych przez cały czas pobytu udogodnień, m.in. basenu, jacuzzi, sauny, siłowni, stołu do gry w tenisa stołowego oraz stołu bilardowego.
W sobotę (23.01) zaraz po śniadaniu uczestnicy mistrzostw po raz kolejny udali się do „Nowej Osady” w Wiśle, gdzie miały być rozegrane zawody. Po dotarciu na stok, po godz. 10 rozpoczął się pierwszy przejazd – zawody zainaugurowały panie w kategorii K2. Kolejność startu w drugim zjeździe zgodnie z regulaminem związana była z zajętym miejscem po pierwszym przejeździe. Po zakończeniu zawodów i udostępnieniu wyników miała miejsce ceremonia dekoracji na stoku najlepszej trójki narciarzy w każdej kategorii. W uroczystości tej uczestniczył Prezes FSE – Marek Gralec, który wręczał wyróżnionym zawodnikom statuetki i medale.
Wieczorem w OTS „Zagroń” nastąpiło uroczyste zamknięcie imprezy połączone z przyznaniem nagród dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach (w tym dla kobiety i mężczyzny z najlepszym łącznym czasem przejazdu) oraz wręczenie pucharów i dyplomów dla sześciu drużyn, które uzyskały najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej. Najlepszy czas przejazdu wśród mężczyzn uzyskał Piotr Żyła z TAURON Wytwarzanie S.A., a wśród kobiet Anna Durak z TAURON Dystrybucja S.A., natomiast drużynowo najwięcej punktów zgromadziła reprezentacja TAURON Wytwarzanie S.A., za którą (podobnie jak w zeszłym roku) uplasowała się ekipa TAURON Dystrybucja S.A. Po uroczystym zakończeniu mistrzostw przez Prezesa FSE (w trakcie ceremonii zakończenia uczestniczyli także pozostali członkowie Zarządu: Wiceprezes – Marek Wardziak oraz Stanisław Kacperek i Jarosław Gromysz), jak zawsze dla uczestników imprezy przygotowano uroczystą kolację oraz dyskotekę w ośrodku „Zagroń” w Szczyrku.
Wielki wkład w sukces organizacyjny imprezy mieli sponsorzy, serdecznie dziękujemy za wsparcie trzem firmom: RAFAKO S.A., MOSTOSTAL ZABRZE S.A. i „ENERGOPROJEKT-KATOWICE” SA. Ponadto informujemy, iż impreza dofinansowana była za środków Ministerstwa Sportu i Turystyki RP.

MSiT_LOGO

Sponsorzy:

LOGO_rafako_grupa_PBG

Mostostal Zabrze[1]

logo_323

Wyniki indywidualne:

2014.02.09_anpharm_servier_open11

2014.02.09_anpharm_servier_open1122

Wyniki drużynowe:

Klasyfikacja drużynowa XVII MPE w Narciarstwie Alpejskim 2016

Galeria zdjęć: