XLV Międzynarodowy Zimowy Spływ Kajakowy Energetyków na Brdzie

Dodał
Aktualizacja: Luty 22, 2011
023
023

W dniach od 16 do 19.01.2011 r.  na rzece Brdzie odbył się w XLV Jubileuszowy Międzynarodowy Zimowy Spływ Kajakowy Energetyków. Głównym organizatorem imprezy były przedsiębiorstwo PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz.

Impreza ta ma długie tradycje, gdyż już w 1965 roku Jerzy Korek i Zdzisław Słowiński z sukcesem, bez żadnych wywrotek, przepłynęli fragment rzeki.  W obecnej edycji imprezy za jej profesjonalny i bezpieczny przebieg odpowiadali: Grzegorz Rajewski – Komandor Spływu, Bronisław Lassin – Główny Sędzia, Marek Weckwerth – pilot początkowy i Wojciech Szala – pilot końcowy. Spływ przebiegał bez żadnych komplikacji,  głównie dzięki wysokiemu poziomowi wody na Brdzie, a także dzięki skutecznej pracy pilotów. W imprezie uczestniczyli zarówno nowicjusze jak i grupa doświadczonych zawodników wśród których warto wymienić m.in. Danutę Plewę, Stanisława Marka i Macieja Junke. Należy także zaznaczyć, iż  pierwszy raz od ponad 20-tu lat w tej edycji spływu nie uczestniczył Aleksander Doba – uważany za najlepszego kajakarza morskiego na świecie.  Zawodnik ten w od października 2010 roku bierze udział w samotnej wyprawie kajakiem na trasie port Dakar- Fortaleza (Brazylia).

Spływ wygrał Marek Lubiszewki, natomiast w klasyfikacji drużynowej najlepszy wynik osiągnęła ekipa Arka – V z Bydgoszczy. W uroczystym zakończeniu imprezy uczestniczyli: Marcin Habel – Dyrektor Biura Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, Wiesław Szurmiej – Sekretarz Generalny Federacji Sportowej „Energetyk” i Ryszard Popowski – Dyrektor Oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz.

Galeria zdjęć: