XII Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie

Dodał
Aktualizacja: październik 24, 2012
xiimpe_halowytenisziemny_2012_32.sized

W dniu 28 września 2012 r. w ośrodku sportowym „Tenis Sport Center” w Gliwicach odbyły się XII Halowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym, których organizatorem było Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne „Elektro”. W zawodach udział wzięło 19 zawodników.

Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe do i powyżej 45 lat. W eliminacjach zawodnicy zostali podzielni na dwie grupy, gdzie rozgrywali mecze systemem każdy z każdym, natomiast najlepsza czwórka awansowała do fazy finałowej. Mecze rozgrywano od stanu 2:2 w gemach, w przypadku remisu 1:1 w setach rozgrywano tie-break.

W kategorii do 45 lat do półfinałów awansowali faworyci gier eliminacyjnych: Adam Umnicki (TAURON Sprzedaż), Wojciech Chocholski (ENERGA-OPERATOR Eksploatacja i Inwestycje Płock), Piotr Jackowiak (ELTUR Serwis) oraz Piotr Gołębiowski (TAURON Sprzedaż). Finał podobnie jak w zeszłym roku został rozegrany między Adamem Umnicki i Wojciechem Chocholskim. Po dwusetowej rywalizacji zwyciężył Adam Umnicki.

W kategorii powyżej 45 lat do półfinałów awansowali: Kazimierz Kowalski (JAS-MOS), Adam Ryszka (TAURON Wytwarzanie), Daniel Sierakowski (TAURON Wytwarzanie) i Waldemar Malcherek (Energo-Mechanik Strzelce Opolskie). W finale po zaciętym trzysetowym pojedynku zwycięzcą został Waldemar Malcherek, który pokonał Daniela Sierakowskiego.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali od organizatora symboliczne pamiątki, a najlepsza czwórka zawodników uzyskała okazałe trofea sportowe , dyplomy oraz bony wartościowe. Reasumując turniej został przeprowadzony w znakomitej atmosferze i obfitował w wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier. Za Wsparcie przy organizacji turnieju organizator chciałby szczególnie podziękować kilku sponsorom: VIRMAN, PRONOVUM, Fundacji Pracowniczej PRO-EKO, LensMed i Ekogeneracji OZE.

pdf_60x60Wyniki gier eliminacyjnych

pdf_60x60Wyniki gier finałowych