Relacja z XXI Mistrzostw Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim

Dodał
Aktualizacja: Styczeń 15, 2020
XXI MPE w NA 7

XXI Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim odbyły się od 3 do 6.01.2020 r. w Ośrodku Narciarskim Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Pogoda, podobnie jak to często bywało w poprzednich latach, nie dopisywała narciarzom, gdyż panowała raczej późnojesienna, a nie zimowa aura. Na szczęście w porównaniu do soboty, kiedy to odbywał się trening, zdecydowanie lepsze warunki panowały na stoku w czasie rozgrywania niedzielnych zawodów. Na listę startową wpisanych było 134 zawodników (31 kobiet i 103 mężczyzn) reprezentujących 23 drużyny z 21 spółek i organizacji sektora energetyki. Najwięcej osób należało do kategorii M3. Finalnie zawody ukończyło (uwzględniając czasy dwóch przejazdów) 124 zawodników i zawodniczek.

Uczestnicy mistrzostw, podobnie jak w zeszłym roku, zakwaterowani byli w dwóch ośrodkach (w Hotel „Pieniny” oraz Dom Wypoczynkowy „Pod Taborem”) w Niedzicy. Część osób skorzystało z opcji przedłużonego pobytu i przejechało w czwartek 2.01, jednak przyjazd większości ekip do miejsca zakwaterowania nastąpił w piątek 3.01, w godzinach popołudniowych. Tego dnia kierownikom drużyn wydawano okolicznościowe koszulki, a ponadto przedstawiono program zawodów i przekazano niezbędne informacje organizacyjne. Dodatkowo podczas spotkania organizacyjnego, które odbywało się w piątek o godz. 20 uczestnikom mistrzostw przekazano karnety. W spotkaniu kapitanów poszczególnych ekip uczestniczyli wszyscy przedstawiciele komitetu organizacyjnego mistrzostw.

W sobotę w Ośrodku Narciarskim Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach odbył się krótki (ze względu na warunki pogodowe) trening. W celu urozmaicenia tegorocznych mistrzostw organizatorzy przygotowali dla uczestników inną trasę zjazdową niż w zeszłym roku. Wieczorem ok. g. 20 w hotelu „Pienny” wręczano numery startowe. Tego dnia również w tym samym ośrodku odbyła się zabawa taneczna.

W niedzielę ok. godz. 10 rozpoczęły się zawody, narciarze podzieleni byli według sprawdzonych wzorców z lat ubiegłych przy uwzględnieniu płci i wieku na 6 kategorii (K1, K2, K3, M1, M2, M3). Po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia dekoracji na stoku najlepszej trójki narciarzy w każdej kategorii, którym wręczano statuetki i medale.  Najlepszy czas przejazdu wśród mężczyzn uzyskał podobnie jak w zeszłym roku Tomasz Żyła reprezentujący Energetyków z TAURONA Drużynę 1 zrzeszającą pracowników TAURON Wytwarzanie, Nowe Jaworzno GT i TAURON. Wśród pań natomiast narciarkę z wielokrotnie najlepszym czasem przejazdu w poprzednich latach – Elżbietę Podolską, pokonała koleżanka z  tej samej drużyny (TAURON DYSTRYBUCJA) – Barbara Romik.

Podobnie jak podczas poprzedniej edycji mistrzostw, po zawodach, ok godz. 19 w Domu Wypoczynkowym „Micherda” w Niedzicy odbyła się uroczysta kolacja połączona z wręczaniem nagród, dyplomów i pucharów dla najlepszych, zawodników, zawodniczek oraz drużyn. Warto podkreślić, że w klasyfikacji drużynowej najlepsze trzy drużyny z poprzedniej edycji znalazły się ponownie na podium, z nieznacznie zmienioną kolejnością. Pierwsze miejsce w tym roku zajęła ekipa TAURON DYSTRYBUCJA (wicelider klasyfikacji drużynowej z 2019 r.), natomiast Energetycy z TAURON-a Drużyna 1 pracownicy TAURON Wytwarzanie, Nowe Jaworzno GT, i TAURON, której większość przedstawicieli triumfowała w „generalce” w 2019 r., tym razem musieli zadowolić się 2-gim miejscem. Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej obroniła reprezentacja PGNiG TERMIKA SA. Warto dodać, iż rywalizacja drużynowa była w tym roku niezwykle zacięta, gdyż różnica między 1-wszym, a 3-cim miejscem wynosiła zaledwie kilka punktów. Pozostałym kapitanom drużyn, które zajęły miejsca 4-6 wręczono dyplomy i puchary, a przedstawicielom dwóch kolejnych drużyn same dyplomy. W ceremonii zakończenia uczestniczyli przedstawiciele komitetu organizacyjnego mistrzostw: Prezes Zarządu Federacji Sportowej „Energetyk” – Marek Gralec, Dyrektor Biura Zarządu – Łukasz Bigoszewski oraz Jerzy Zięba. Ponadto w oficjalnym zakończeniu imprezy uczestniczyli Wiceprezes Zarządu – Marek Wardziak, Członek Zarządu – Jarosław Gromysz, a także Członek Komisji Rewizyjnej – Artur Grabowski. Po oficjalnym zamknięciu zawodów dla uczestników imprezy przygotowano uroczystą kolację połączoną z dyskoteką.  Patronat honorowy nad imprezą sprawował Polski Związek Narciarski.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim zwycięzcom i serdecznie dziękujemy za udział w naszej imprezie!

Plakat:

Plakat XXI Mistrzostw Polski Energ w Narciarstwie Alpejskim 2020

Wyniki:

MPE 2020

Klasyfikacja drużynowa 2020

 

Galeria zdjęć: