L Ogólnopolski Górski Rajd Pieszy Energetyków

Dodał
Aktualizacja: Wrzesień 29, 2011
sdc11658

sdc11658

Impreza organizowana była bezpośrednio przez Federację Sportową Energetyk. Uczestnicy rajdu byli zakwaterowani w trzech miejscowościach: Ustrzykach Górnych, Wetlinie i Smereku. W imprezie wzięło udział łącznie 530 osób reprezentujących 40 drużyn oraz 3 osoby wędrujące indywidualnie.

Sponsorem instytucjonalnym przedsięwzięcia była firma PKP Energetyka, patronat honorowy sprawowało Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze a ze strony mediów patronat objęły następujące instytucje: TVP Rzeszów Telewizja Polska S.A., Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny i portal nowiny24.pl.

Najliczniejsze drużyny wystawiły odpowiednio: Sekcja Turystyki Pieszej PTTK przy Vattenfall Heat Poland SA (55 osób), PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Elektrownia Turów (42 osoby), PKP Energetyka SA Zakład Mazowiecki (36 osób) oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Elektrociepłownia Gorzów (33 osoby).

Część ekip na teren Bieszczad przyjechała już w niedzielę 18.09, jednak oficjalne rozpoczęcie imprezy nastąpiło następnego dnia w Wetlinie podczas spotkania przedstawicieli komitetu organizacyjnego z kierownikami ekip. W czasie spotkania przekazano kierownikom drużyn gadżety związane z Rajdem, wśród upominków znalazła się m.in. pamiątkowa odznaka rajdowa.

Od wtorku uczestnicy Rajdu pod opieką doświadczonych przewodników rozpoczęli wędrówkę różnymi bieszczadzkimi szlakami. Za opracowanie 11 ciekawych tras odpowiadali Józef Gajewski i Zbigniew Maj. Piechurzy wędrowali po terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a po przejściu tras integrowali się w pobliskich bieszczadzkich pubach, miejscach zakwaterowania czy podczas wspólnego ogniska.

Pogoda w czasie rajdu była bardzo dobra, gdyż podczas wszystkich wędrówek świeciło słońce i nie padał deszcz co sprawiło, że przejścia planowanymi trasami przebiegały bez żadnych komplikacji, a wśród piechurów nie zdarzyły się przypadki groźnych wypadków. Aby uatrakcyjnić imprezę organizatorzy zapewnili w piątek 23.09 uczestnikom rajdu przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną na trasie Majdan – Balnica – Majdan. Tego dnia w pobliżu stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Majdanie odbył się również piknik dla uczestników rajdu w trakcie którego goście oprócz zagwarantowanego wyżywienia mogli bawić się w rytmie zróżnicowanej muzyki puszczanej przez lokalnych DJ-ów. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i trwała do późnych godzin popołudniowych.

Oficjalnego zakończenia rajdu w piątek 23.09 w Majdanie dokonał Prezes Federacji Sportowej „Energetyk” – Marek Gralec. Gościem honorowym podczas zakończenia był członek honorowy PTTK – Zbigniew Kresek, który w podziękowaniu za organizację rajdu wręczył Prezesowi FSE okazały puchar. Podczas zakończenia wyróżniono także najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu oraz wręczono nagrodę pocieszenia dla poszkodowanej, na szczęście niegroźnie, w czasie wędrówki w górach reprezentantki ekipy PGE Obrót Lublin.

ikona_word Lista drużyn

Galeria zdjęć: