Jubileuszowe XX Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim

Dodał
Aktualizacja: Styczeń 14, 2019
P1140566

Jubileuszowe XX Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim odbyły się od 10 do 13.01.2019 r. w Ośrodku Narciarskim Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Należy podkreślić, że w tym roku, pierwszy raz od wielu lat, pogoda dopisała narciarzom, gdyż ze względu na temperaturę i opady śniegu warunki do jazdy były niemalże idealne. Na listę startową zapisanych było 144 uczestników (28 kobiet i 116 mężczyzn) reprezentujących 25 drużyn z firm i organizacji energetycznych. Łącznie w imprezie wzięły udział 152 osoby. Ostatecznie zawody ukończyło 131 zawodników i zawodniczek.

Uczestnicy mistrzostw zakwaterowani byli w dwóch ośrodkach w pobliskiej Niedzicy – w Hotelu „Pieniny” oraz w sąsiednim DW „Pod Taborem”. Kilka osób skorzystało z opcji przedłużonego pobytu i przejechało już w środę 9.01, jednak przyjazd większości ekip do miejsca zakwaterowania nastąpił w czwartek 10.01, w godzinach popołudniowych. Tego dnia kierownikom drużyn wydawano okolicznościowe gadżety, a ponadto przedstawiono program zawodów i przekazano niezbędne informacje organizacyjne. Uczestnicy zawodów mogli się także zapoznać z listami startowym – samo losowanie odbyło się w środę 09.01. w biurze Federacji Sportowej „Energetyk”. W spotkaniu kapitanów poszczególnych ekip uczestniczyli wszyscy przedstawiciele komitetu organizacyjnego mistrzostw.

Następnego dnia w piątek uczestnicy jeździli na dowolnie wybranych trasach, które były przygotowane „pod zawody”, a więc z rozmieszczeniem tyczek. Wieczorem ok. g. 20 w sali konferencyjnej hotelu „Pienny” uczestniczy odbierali numery startowe i dokonywali drobnych korekt na liście. W sobotę ok. godz. 10 rozpoczęły się zawody, narciarze podzieleni byli w nich jak zawsze według kryterium płci i wieku na 6 kategorii (K1, K2, K3, M1, M2, M3). Po zakończeniu zawodów i udostępnieniu wyników odbyła się ceremonia dekoracji na stoku najlepszej trójki narciarzy w każdej kategorii oraz zawodnika i zawodniczki z najlepszym czasem przejazdu, którym wręczano statuetki i medale. Warto dodać, iż transmisję z samej dekoracji przeprowadziła lokalna telewizja TVP.  Najlepszy czas przejazdu wśród mężczyzn uzyskał podobnie jak w zeszłym roku Tomasz Żyła z TAURON Wytwarzanie i Nowe Jaworzno GT, a wśród kobiet Elżbieta Podolska z TAURON Dystrybucja S.A. Drużynowo tytuł mistrzowski obroniła powiększona o nowy podmiot ekipa TAURON Wytwarzanie i Nowe Jaworzno GT., za którą uplasowała się drużyna TAURON Dystrybucja S.A., a następnie PGNiG TERMIKA S.A. Co ciekawe  ekipy z najlepszej „trójki” tegorocznej edycji zajęły miejsca na „pudle” również w zeszłym roku, tylko że w innej konfiguracji. Wieczorem ok. godz. 18 nastąpiło uroczyste zamknięcie imprezy połączone z przyznaniem nagród dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach oraz wręczenie pucharów i dyplomów dla sześciu najlepszych drużyn w klasyfikacji drużynowej. Ceremonia zakończenia odbyła się w pobliskim ośrodku OW „Micherda”, który był doskonale przygotowany do tego typu okolicznościowej imprezy ze względu na swoją wielkość i obsługę podobnych wydarzeń. W ceremonii zakończenia uczestniczyli przedstawiciele komitetu organizacyjnego mistrzostw: Prezes Zarządu Federacji Sportowej „Energetyk” – Marek Gralec, Wiceprezes Zarządu – Marek Wardziak, Członek Zarządu – Jarosław Gromysz, Członek Komisji Rewizyjnej – Artur Grabowski oraz Dyrektor Biura Zarządu – Łukasz Bigoszewski. Po wręczeniu nagród, pucharów i dyplomów oraz oficjalnym zamknięciu zawodów dla uczestników imprezy przygotowano uroczystą kolację połączoną z dyskoteką.  Za wsparcie imprezy serdecznie dziękujemy naszym partnerom: Polskiemu Związkowi Narciarskiemu (patronat honorowy), Ministerstwu Sportu i Turystyki (impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa sportu i Turystyki), a także trzem sponsorom – PGNiG TERMIKA S.A., Uniserv S.A. oraz RAFAKO S.A. Zapraszamy serdecznie na nasze pozostałe imprezy z kalendarza oraz kolejną edycję mistrzostw. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i serdecznie dziękujemy za udział w naszej imprezie!

Plakat:

Plakat XX Jubileuszowe Mistrzostw Polski Energ w Narciarstwie Alpejskim 2019

Wyniki:

wyniki energetycy

Klasyfikacja generalna XX MPE w N.Alpejskim 2019

Galeria zdjęć: